Зарплати вчителів зростатимуть поступово, – Новосад.
За словами міністра освіти, підвищення зарплати вчителів відбуватиметься поступово. Нова система оплати праці для освітян буде запроваджена до 2023 року.
МОН: 45% випускників мають обирати професійну освіту.
Уряд поставив за мету, щоб через 5 років принаймні 45% випускників обирали професійну освіту. За словами Ганни Новосад, сьогодні не вистачає кваліфікованих працівників, тому потрібно модернізувати мережу закладів профосвіти.
Прем’єр-міністр: плюс 100 шкіл і 100 садочків – це реально.
Олексій Гончарук повідомив про необхідність визначити пооб’єктний план, з якими школами і садочками буде проведена робота. Задача уряду: плюс 100 шкіл, 100 садочків та 100 стадіонів у наступному році.
Реформа освіти: у МОН розповіли про основні зміни.
Ганна Новосад представила «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки в межах трьох часових проміжків — до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та загалом протягом наступних 5 років.
В Україні починає роботу Інститут розвитку освіти.
Планується, що інститут стане основною установою з підтримки та впровадження НУШ. Установа замінить Інститут модернізації змісту освіти, що за інформацією МОН, повноцінно не виконує покладені на нього функції.
Вступники до вишів писатимуть мотиваційні листи. Верховна Рада прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення освітньої діяльності», який містить норму про впровадження мотиваційного листа при вступі.
Міністр освіти: у нас забагато університетів.
За словами міністра освіти і науки Ганни Новосад, освітнє відомство змінюючи концепцію вищої освіти, має намір змінити принципи оплати праці викладачів і зменшити кількість університетів.
Професія вчителя поступово починає бути творчою, – Новосад.
Міністр освіти і науки підкреслює, що вчитель поступово починає бути дійсно творчою професією, в межах якої він має можливість самостійно конструювати уроки та навчальні плани.
В уряді обіцяють зробити дорогу до кожної опорної школи.
Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що у 2020 році держава відновить 4 тисячі кілометрів доріг, наступний крок – дороги до опорних шкіл та лікарень.
Парламент ухвалив Державний бюджет – 2020.
У наступному році буде збільшено суми на програму «Спроможна школа для кращих результатів», мотивацію та підтримку молодих учителів, продовження реформи НУШ та розвиток практичних центрів профосвіти.
100 тисяч школярів зможуть подорожувати Україною.
Уперше в держбюджет закладено 500 млн грн на унікальну програму мобільності школярів. Планується, що кожна п’ята українська школа в рамках навчальної програми буде відправляти своїх учнів у подорож Україною.
Міністр: маємо неефективну мережу закладів освіти.
Коментуючи ухвалення Державного бюджету, Ганна Новосад наголосила на необхідності вирішення питань неефективності мережі шкіл, закладів професійної та вищої освіти, а також наукових установ країни.
У Мінкультури пропонують ввести ЗНО з медіаграмотності.
Міністр культури, молоді та спорту висловив переконання, що частина ЗНО або ж окремий шкільний іспит мають бути присвячені медіаграмотності. Питання поки що не обговорювали з Міністерством освіти.
МОН вивчає висновки експертизи курсу «Основи сім’ї».
Антидискримінаційна експертиза курсу для учнів 10-11 класів проводилась за ініціативи групи батьків. На думку батьків, окремі положення та цитати цього курсу видаються такими, що суперечать законодавству.