Вона започаткувалася у 1994 році на базі нинішньої Овруцької гімназії імені Андрія Малишка. Тоді з ініціативи її вчителя Миколи Івановича Климовича було створено школу народних мистецтв і ремесел. Сьогодні їй виповнилося чверть століття. Та шлях до всенародного визнання був нелегким.І все ж попри різні перешкоди ( не було тоді приміщенння, а тепер, завдяки місцевим лісоводам, воно милує око простором і красою), перші 28 учнів терпляче опановували техніку різблення по дереву.
Сьогодні в цій академії більше ста хлопчиків і дівчток. І не лише з Овруча, а й з усього району. До різблення додалося художнє оформлення соломки – ремесла здавна характерного для Полісся, а ще художній розпис скла…
З цими творчими роботами, які просто зачаровують погляд, юні автори побували за час існування академії, на виставках у Житомирі і Києві, в Італії та Іспанії, Німеччині і США, Греції та Лівії, де заслужили високу оцінку фахівців.
Збігли роки… Багато випускників академії, які її закінчили, уже самі діляться досвідом і навчають інших цьому народному мистецтву у вузах України. Зачинатель цього позашкільного закладу, директор Малої академії народних мистецтв був удостоєений почесного звання « Заслужений художник України».
З нагоди ювілею для участі в урочистостях приїхало чимало гостей, а вітань надійшло ще більше. Серед них і від другого Президента України Леоніда Кучми, який свого часу оглядав виставку дитячих творів і був вражений їх майстерністю.
Головними подіями свята стало урочисте відкриття музею овруцької соломки, облаштованого в цьому ж приміщенні, численні подарунки ювілярам, а ще пісенні та музичні вітання Словечанського народного хору.