Розміщено на сайті електронний науково-методичний журнал «Педагогічна Житомирщина» №2, 2024

У журналі опубліковано 7 наукових статей працівників нашого закладу та освітян області. Під рубрикою «Історія педагогіки та філософія освіти» тут надруковано витяг з книги «Історія та сьогодення Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Шлях довжиною у 75 років», що обумовлено появою книги «Анатомія вчительського професіоналізму»  (автори В. Арешонков, І. Смагін). …

Головні події освітянського тижня

На Вступ.ОСВІТА.UA опубліковані перші пропозиції для вступників. На сайті Вступ.ОСВІТА.UA опубліковані перші пропозиції закладів освіти для цьогорічних вступників. Наразі на сайті розміщено понад 20,5 тисяч конкурсних пропозицій від закладів вищої та фахової передвищої освіти.   Учнів та студентів запрошують в онлайн школу EU Study Days–2024. На слухачів чекають навчальні модулі про історію ЄС, його …

Журнал «Вісник науки та освіти» №4, 2024

Автор: Александров  В. Назва статті: Громадянське становлення особистості як соціально-педагогічний процес та показник якості громадянської освіти та виховання Ключові слова:  громадянське  становлення  особистості, аналізу стану громадянського становлення, громадянська освіта та виховання, громадянська  компетентність,  громадянські  цінності,  здобувачі  вищої освіти. Анотація. Стаття висвітлює особливості громадянського становлення  особистості  як  соціально-педагогічного  процесу та  показника …

З 2020 РОКУ НА МОДЕРНІЗАЦІЮ ЇДАЛЕНЬ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ У ШКОЛАХ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВИДІЛИЛИ ПОНАД 135 МЛН ГРН

З 2020 по 2023 рік на модернізацію їдалень у школах Житомирської області було спрямовано понад 135 мільйонів гривень з державного й обласного бюджетів та кошти громади. В 75 закладах загальної середньої освіти були модернізовані харчоблоки. Встановлено сучасне технологічне обладнання, проведено ремонти обідніх залів, закуплено нові меблі, впроваджено нові меню та …

Журнал «Імідж сучасного педагога» № 2(215), 2024

Автор: Іваницька Н. Назва статті: Використання цифрової лабораторії Vernier як складника взаємодії вчителів початкової та базової школи Зміст: Розкрито дидактичні можливості сучасної цифрової лабораторії Vernier для проведення вчителями експериментів при викладанні у початковій школі інтегрованого курсу «Я досліджую світ» та у базовій школі – «Пізнаємо природу». Подано етапи виконання завдання інтегрованого змісту, …

Журнал «Збірник наукових праць «Педагогічні науки»» №105, 2024

Автор: Яценко Т. Назва статті: Проєктування та реалізація змісту шкільної літературної освіти на базовому предметному циклі навчання української літератури Ключові слова: Нова українська школа, зміст шкільної літературної освіти, базовий предметний цикл навчання, українська література, модельна навчальна програма, підручник, художній твір, предметна читацька та ключові компетентності Анотація. Мета статті – визначити …

Журнал «Академічні візії» №30, 2024

Автори: Сторонська О., Гаврилів С. Назва статті: Формування креативної особистості учня в умовах шкільної інформатичної освіти Ключові слова: особистість учня, креативність, творча діяльність, інформатична освіта, навчання інформатики Анотація.  Статтю присвячено розгляду проблеми формування творчої особистості учнів загальноосвітніх шкіл в процесі навчання інформатичних дисциплін. Зокрема її мета полягає в аналізі наукових …

Головні події освітянського тижня

11 університетів України включено до QS World University Rankings. За результатами цьогорічного рейтингу, найкращим українським закладом вищої освіти визнаний КНУ ім. Шевченка, друге місце посів Харківський національний університет ім. Каразіна, третє КПІ ім. Сікорського.   Розпочалося тестування освітнього застосунку Мрія. Застосунок Мрія запрацював у пілотному режимі в 40 школах із 6 областей України й …

Журнал «Педагогічний вісник» №1-2, 2024

Автори: Січкар С., Архипова В. Назва статті: Методологічні засади роботи сучасного вчителя словесності з обдарованими дітьми Зміст: Життя доводить, що в складних умовах, які постійно змінюються, найкраще орієнтується, приймає рішення, працює людина творча, гнучка, креативна, здатна до змін, до генерування і втілення нових ідей, задумів, стратегій та рішень. Така особистість володіє …

Адаптаційний цикл базової освіти: перші підсумки

Збірник матеріалів Всеук. круглого столу, 23 травня 2024 р./КЗ «Житомирський ОІППО» ЖОР; Івано-Франків. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти; Наук.-метод. центр департаменту освіти Житомир. міськ. Ради та ін. – Житомир: КЗ «Житомирський ОІППО» ЖОР, 2024.-314 с. У збірнику представлені тези та наукові статті учасників засідання круглого столу: педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів …