Журнал «Імідж сучасного педагога» № 2(215), 2024

Автор: Іваницька Н. Назва статті: Використання цифрової лабораторії Vernier як складника взаємодії вчителів початкової та базової школи Зміст: Розкрито дидактичні можливості сучасної цифрової лабораторії Vernier для проведення вчителями експериментів при викладанні у початковій школі інтегрованого курсу «Я досліджую світ» та у базовій школі – «Пізнаємо природу». Подано етапи виконання завдання інтегрованого змісту, …

Журнал «Педагогічний вісник» №1-2, 2024

Автори: Січкар С., Архипова В. Назва статті: Методологічні засади роботи сучасного вчителя словесності з обдарованими дітьми Зміст: Життя доводить, що в складних умовах, які постійно змінюються, найкраще орієнтується, приймає рішення, працює людина творча, гнучка, креативна, здатна до змін, до генерування і втілення нових ідей, задумів, стратегій та рішень. Така особистість володіє …

Журнал «Освіта Сумщини» №1 (61), 2024

Автор:  Браткова Г. Назва статті: Формувальне оцінювання як реалізація компетентнісного підходу в Новій українській школі Зміст: Зміни у змісті освіти, нові підходи до організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти потребують удосконалення системи оцінювання навчальної діяльності учнів. Під час упровадження компетентнісного підходу завдання, які стоять перед педагогами, потребують нового …

Журнал «Педагогічний вісник Поділля» №5, 2023

Автор: Дарченко Л. Назва статті: Інноваційні форми методичної роботи з педагогами у закладах дошкільної освіти Зміст: Бути готовим до застосування нових освітянських ідей, постійно навчатися, перебувати у нескінченному творчому пошуку – у цьому й має полягати основна місія сучасного педагога. Протягом життя він має удосконалювати свої знання, систематично підвищувати кваліфікацію, засвоювати нові …

Журнал «Педагогічні обрії» №2, 2024

Автор: Дорошенко О. Назва статті: Занурення в stem: власний досвід на уроках біології та хімії Зміст: Динамічний розвиток сучасного суспільства вимагає невідкладного вдосконалення навчального процесу за рахунок інноваційних та перспективних освітніх технологій. Концепція нової української школи, Національна стратегія розвитку освіти в Україні орієнтують учителя на випускника з інноваційним типом мислення та культури, …

Журнал «Педагогічний вісник Поділля» №4, 2023

Автор: Роговська З. Назва статті: Від минулого до сьогодення Зміст: Наш освітній заклад почав функціонувати з 2002-2003 навчального року з назвою «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів з польською мовою навчання» для задоволення потреб польської національної меншини м. Городка та навколишніх сіл. Побудований за сприяння Товариства «Спільнота Польська» протягом 2001-2002 років як …

Журнал «Педагогічний вісник Поділля» №5, 2023

Автор: Харченко А. Назва статті: Розвиток особистісно – професійної компетентності педагога дошкільного закладу Зміст: Важливим завданням дошкільної освіти є консолідація зусиль влади, закладів освіти, громадськості з метою забезпечення необхідних умов для розвитку, освіти, повноцінної соціалізації дітей і створення безпечного освітнього середовища. На сьогодні реформування дошкільної освітньої галузі відбувається через оновлення: законодавства, державного …

Журнал «Педагогічні обрії» №1, 2024

Автор:  Ткачук  С. Назва статті: Сучасні підходи до Національно-патріотичного виховання молоді на сучасному етапі розвитку України Зміст: Ми живемо в часи, коли країна стоїть на порозі великих змін, нові реалії й виклики життя вимагають від нас формування нового типу громадянина: готового взяти на себе відповідальність за майбутнє країни, здатного любити її, …

Журнал «Педагогічний вісник» №1-2, 2024

Автор:  Січкар С., Архипова В. Назва статті: Методологічні засади роботи сучасного вчителя словесності з обдарованими дітьми Зміст: Життя доводить, що в складних умовах, які постійно змінюються, найкраще орієнтується, приймає рішення, працює людина творча, гнучка, креативна, здатна до змін, до генерування і втілення нових ідей, задумів, стратегій та рішень. Така особистість володіє …

Журнал «Науковий вісник Вінницької академії безперервної освіти». Серія «Педагогіка. Психологія» №4, 2023

Автор:  Хома Ольга Назва статті: Формування національно-мовленнєвої особистості молодшого школяра засобом тексту Зміст: Мета статті полягає у розкритті особливостей роботи над текстом на уроках української мови, спрямованої на формування національно-мовленнєвої особистості молодшого школяра. Методологія дослідження базується на розумінні мови як засобу комунікації, єдності дидактичних та лінгводидактичних принципів навчання в умовах компетентнісного …