Плани МОНУ щодо репетиторства

Для попередження нераціонального використання коштів, які виділяються навчальним закладам, а також зловживання батьківськими внесками у проекті  закону про освіту закладено норму, згідно з якою школи мусять оприлюднювати інформацію про свої видатки. Про це на прес-конференції сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

«У проекті закону про освіту, який ухвалений у першому читанні, ми записали обов’язкову норму для кожного навчального закладу України публікувати на своїх інтернет-сторінках чіткий звіт про їхні доходи як з бюджетних джерел, так і від батьків, і їхні видатки, і тому все стане прозорим і зрозумілим, і батьки зможуть контролювати і розуміти, скільки грошей цей навчальний заклад і на що саме отримав з бюджетів – як державного, так і місцевого рівня, – сказала Гриневич. – Нам потрібно подолати таке явище, як репетиторство, коли вчителі свідомо не надають на уроках весь необхідний матеріал, таким чином стимулюючи додаткові заняття».

Міністр відзначила, що  МОН працює і з батьківським організаціями, щоб це вчасно виявляти.

«Ми розуміємо, що тут потрібно працювати над підвищенням соціального статусу вчителя. І те, що ми просунулись цього року по єдиній тарифній сітці, підняли на два тарифні розряди соціальний статус вчителя, а також загальне підняття заробітної плати вчителів на 50%, – це є той крок назустріч учителеві. І ми розраховуємо, що буде крок учителів назустріч реформі», – сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Hits: 24

Залишити відповідь