Головні події освітянського тижня

Учасники НМТ дізнаються дату і місце тестування 4 травня.

Кожен учасник НМТ отримає запрошення для участі в основній сесії у своєму персональному електронному кабінеті. Запрошення міститиме інформацію про дату, місце та час проведення тестування.

 

Оприлюднено коефіцієнти для спеціальностей при вступі.

Міністерством освіти і науки оприлюднені значення вагових коефіцієнтів, що застосовуватимуться для кожної спеціальності при вступі до закладів вищої освіти.

 

Понад 135 тисяч майбутніх вступників зареєструвались на НМТ.

Станом на 25 березня пройшли процедуру реєстрації та отримали можливість сформувати Сертифікат понад 135 тисяч вступників. Загалом бажання проходити тестування вже виявила 151 тисяча осіб.

 

У Міністерстві освіти цьогоріч очікують на 260 тисяч вступників.

За словами заступника міністра освіти і науки Михайло Винницького, цього року кількість учасників вступної кампанії може дорівнювати минулорічним показникам.

 

Вступ за результатами НМТ передбачений законодавством. 

МОН підтримує необхідність складання НМТ для вступу до всіх закладів вищої освіти, зокрема, й до мистецьких університетів. Про це було наголошено під час зустрічі з представниками мистецьких закладів вищої освіти.

 

Величезна інфраструктура вишів не відповідає демографії.

У МОН наголошують, що інфраструктура закладів вищої освіти має укрупнюватися і модернізуватися через погіршення демографічної ситуації та значне зменшення кількості випускників шкіл.

 

Бюджетне навчання в університеті передбачатиме три роки контракту.

Студенти, які вступатимуть на навчання до вишів за держзамовленням після ухвалення закону, яким передбачена реформа фінансування здобуття вищої освіти, укладатимуть трудові угоди строком на три роки.

 

Вступникам радять перевіряти ліцензію вишу перед вступом.

Обираючи заклад вищої освіти, абітурієнт має перевірити наявність у вишу ліцензії на здійснення освітньої діяльності. Також варто дізнатись про терміни акредитації освітньої програми, на яку він планує вступати.

 

Трохи більше половини вчителів подолали перший етап сертифікації.

Із 506 зареєстрованих на сертифікацію вчителів математики успішно склали тест 37%. Із 592 учителів мовно-літературної галузі успішно тест склали 473 вчителі. Також тест пройшли 54% вчителів початкових класів.

 

МОН та Мінцифра розробляють рекомендації з використання ШІ в школах.

Міносвіти разом з Мінцифри розпочали роботу із розроблення методичних рекомендацій щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

 

Говорити про реформу зарплат учителів поки зарано, – міністр.

За словами Оксена Лісового, Міністерство освіти і науки поки що не готове презентувати реформу підвищення рівня заробітних плат учителів, зважаючи на фінансову і політичну ціну.

 

У питанні об’єднання вишів МОН поки йде шляхом діалогу, – міністр.

У реалізації питання оптимізації мережі вишів МОН поки рухається шляхом діалогу. Якщо такий сценарій не буде ефективним, то відомство буде змушено застосувати більш жорсткий сценарій.