Безпека в освітньому середовищі: поліцейські Житомирщини та освітяни опрацювали механізм реагування

Робоча зустріч відбулась у Департаменті освіти і науки Житомирської ОВА. Безпекові питання разом з освітянами обговорювали керівники обласного Управління поліції охорони та ювенальної превенції ГУ Нацполіції Житомирщини.

Учасники обговорили практичні аспекти механізму реагування поліції, ДСНС та закладів освіти щодо раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу у разі загроз, у тому числі нападу на такий заклад. Такі заходи врегульовані відповідним спільним наказом МВС та МОН України.

Очільниця Департаменту освіти Наталія Осипович зауважила, що на сьогоднішній час концепція безпеки закладів освіти є пріоритетним напрямком. Відтак освітяни сприяють тому, щоб всі навчальні заклади області перебували під захистом поліції, а учасники освітнього процесу почувалися у безпеці.

Про можливість встановлення у ліцеях та садочках кнопок «тривоги», а також про можливості забезпечення фізичною охороною максимальної їх кількості проінформували представники Управління поліції охорони:

Питання безпеки та захисту дітей є надзвичайно актуальним та життєво важливим, особливо в умовах війни. Кваліфіковані правоохоронці забезпечені спецзасобами, засобами технічного призначення та володіють належною фізичною підготовкою, — наголосили заступники начальника Управління підполковник поліції Михайло Гальченко та майор поліції Едуард Радкевич.

Керівниця відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Житомирській області Наталія Гончарук зазначила, що спільна робота педагогів, поліцейських офіцерів громад та ювенальних інспекторів, а також поліцейських охорони та рятувальників дозволить досягти максимально безпечного освітнього середовища. Водночас вона зауважила, що така діяльність має бути системною та безперервною, у тому числі й щодо навчання дітей реагуванню на тривожні повідомлення під час перебування в освітніх закладах.

Відтак наступний етап – практичне відпрацювання визначених механізмів реагування силовиків та освітян у разі загроз.

 

Джерело: https://zt.20minut.ua/Osvita/bezpeka-v-osvitnomu-seredovischi-politseyski-zhitomirschini-ta-osvitya-11903732.html