Головні події освітянського тижня 

Старшокласники здобуватимуть академічну або професійну освіту.

Міносвіти розроблений новий Державний стандарт профільної середньої освіти, який передбачатиме два спрямування здобуття освіти випускниками – академічне та професійне.

 

Випускники шкіл зможуть формувати траєкторію освіти.

Після введення нового стандарту профільної середньої освіти учні 10–12 класів зможуть обирати профіль навчання і предмети для вивчення, зважаючи на власні кар’єрні перспективи після школи.

 

За час війни відновлено понад 500 закладів освіти.

За час повномасштабної війни державі вдалося відновити понад 500 освітніх закладів. Загалом російськими військами атаковані понад 3500 освітніх об’єктів, з них половина – школи.

 

Старша профільна школа буде впроваджена в 2027 році.

Навчання передбачатиме два спрямування здобуття освіти учнями – академічне і професійне. Академічне передбачатиме продовження навчання у вишах. Професійне буде орієнтоване на ринок праці.

 

Уряд запустить всеосяжну програму вивчення англійської.

Мета проєкту – зробити англійську мовою міжнародного спілкування в Україні, відкрити українцям нові можливості для професії та особистого розвитку, допомогти конкурувати на світовому ринку.

 

На розмір гранту на вищу освіту впливатиме індекс спеціальності

МОН розробляє формулу, за якою на розмір гранту впливатиме результат ЗНО і індекс спеціальності. Більший індекс отримають спеціальності, які потребують більших вкладень для підготовки фахівців.

 

Освітян просять спілкуватися українською у робочий час.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що державна мова має використовуватися не лише в освітньому процесі, а й у спілкуванні освітян й іншого персоналу як зі здобувачами освіти, так і між собою.

 

За організацію предметних олімпіад відповідатиме МАН.

За організаційне та методичне забезпечення проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад відтепер відповідатиме Мала академія наук. Цього року традиційно олімпіади будуть проведені в 4 етапи.