Головні події освітянського тижня 

У МОН вважають, що кількість викладачів вишів перевищує потреби.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що в Україні кількість викладачів у закладах вищої освіти значно перевищує потреби системи через значне скорочення кількості випускників шкіл.

 

МОН відновить формульне фінансування вишів.

З 1 січня 2024 року в Україні буде відновлена система формульного фінансування закладів вищої освіти, яке зокрема передбачає, що ставки викладачів не будуть залежати від кількості студентів.

 

МОН планує впровадити співфінансування здобуття вищої освіти.

У відомстві наголошують, що впровадження грантового фінансування здобуття вищої освіти має збільшити кількість студентів, які отримують державну підтримку навчання, на 30-40%.

 

При повітряній тривозі вчителі мають зупиняти уроки.

У МОН звертають увагу директорів шкіл на тому, що у разі увімкнення сигналу «Повітряна тривога» вчителі мають зупиняти проведення уроків незалежно від форми проведення занять.

 

НМТ–2024 відбудеться за схемою 3+1.

Вступний тест включатиме три обовʼязкові предмети – українську мову, математику, історію України, а також кілька предметів на вибір: фізика, хімія, біологія, іноземна мова, географія, українська література.

 

Школярів звільнено від проходження ДПА.

У парламенті схвалили законопроект, згідно з яким здобувачі освіти, які завершують здобуття кожного рівня середньої освіти у 2024 році, будуть звільнені від проходження державної підсумкової атестації.

 

У ВР вирішили поки не скасовувати заочну форму навчання.

Норму про скасування заочної форми навчання у закладах вищої освіти було вилучено із депутатського законопроєкту за рішенням парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій.

 

В Україні припинять набір молодших бакалаврів.

Українські заклади вищої освіти з 2024 року не будуть здійснювати набір вступників для здобуття ступеня молодшого бакалавра. Відповідний законопроєкт ухвалено Верховною Радою 08 листопада.

 

Кількість обов’язкових предметів ДПА буде збільшено до 4.

ВР розширила перелік предметів підсумкової атестації для учнів 9 і 11 класів, додавши до переліку обов’язкових іспитів історію та іноземну мову. Норми закону будуть введені в дію після припинення війни.

 

Зарплати освітян зростають з найменшою динамікою.

Зарплата в освітній сфері має найменшу динаміку зростання у порівнянні з іншими видами діяльності. За даними Держстату, середня заробітна плата в країні у ІІ кварталі складала 17 176 грн, а в освіті – 13 027 грн.

 

Освітянам підвищать зарплату в січні і квітні.

Педагогічним працівникам впродовж наступного року двічі підвищать розмір заробітної плати – у січні та квітні. 1 січня відбудеться підвищення зарплат за тарифною сіткою на 10,4%, а з 1 квітня – ще на 12,6%.