Головні події освітянського тижня

В Україні розпочався новий навчальний рік.

2 вересня в Україні розпочався 2019/20 навчальний рік. Цього вересня до перших класів пішли понад 433 тисячі учнів, майже 70% з яких навчатимуться у міських школах і, відповідно, 30% – у сільській місцевості.

 

В Україні відбудеться інфотиждень Еразмус+.

Заходи можуть зацікавити студентів та випускників вишів, освітніх управлінців, представників громадських організацій та місцевої влади, які хочуть отримати грант для втілення ідей. Інформаційний тиждень відбудеться 4-8 листопада у Києві.

 

Новосад: педагоги мають отримувати достойну зарплату.

Міністр освіти та науки Ганна Новосад висловила переконання, що держава має виконати норму «Закону про освіту», яка передбачає суттєве підвищення заробітної плати освітян до 2023 року.

 

Області отримали більшість шкільних підручників.

Органи управління освітою обласних державних адміністрацій отримали всі комплекти підручників для школярів 2-х та 5-х класів. Разом з тим, доставка нових підручників для учнів 6 та 11 класів ще триває.

 

29% українських підлітків цькували в Інтернеті.

За результатами дослідження ЮНІСЕФ, третина опитаних підлітків в Україні були жертвами онлайн-булінгу. 16% молодих людей були змушені пропускати заняття в школі через кібербулінг та насильство.

 

В Україні стартувала програма розвитку шкільних медіа.

У 20 українських школах, закладах професійної освіти та закладах позашкілля встановлять сучасні медіастудії. Долучитись до конкурсу можуть заклади освіти, які мають практичний досвід у наповненні своїх друкованих чи онлайн видань.

 

Освітній комітет парламенту розпочав свою роботу.

9 вересня профільний парламентський комітет планує визначитись зі складом робочої групи, яка проводитиме підготовку до другого читання проекту закону «Про повну загальну середню освіту».

 

Міносвіти надало грифи шкільній літературі.

Відомством затверджені переліки посібників для педагогів які працюють з учнями з особливими освітніми потребами. Окрім цього, гриф МОН надано 18 посібникам серії «Шкільна бібліотека» для 5-6 класів та 7 підручникам для осіб з особливими освітніми потребами.

 

МОН надало рекомендації щодо форм здобуття освіти.

У рекомендаціях висвітлені найбільш важливі питання з організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, зокрема за інституційною та індивідуальною формами навчання.

 

Україна отримає доступ до конкурсу WorldSkills.

Учні та випускники закладів профосвіти, студенти вишів, а також досвідчені робітники отримають доступ до престижного європейського конкурсу WorldSkills. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

 

Українські вчителі можуть взяти участь у премії ЮНЕСКО.

Премію присуджують вчителям за видатну практику та діяльність. Загальний розмір премії складає 300 тисяч доларів США, які будуть розподілені у рівних частинах між трьома призерами. Термін прийому заявок – до 1 жовтня 2019 року.

 

Уряд призначив заступників міністра освіти.

На засіданні Кабінету Міністрів України призначено двох нових заступників міністра освіти і науки України.

Залишити відповідь