Головні події освітянського тижня

 

МОН розробило новий проект програми ЗНО з математики.

Міністерство освіти запропонувало для громадського обговорення проект програми зовнішнього оцінювання з математики на 2021 рік. Обговорення норм документа триватиме до 29 серпня.

Батькам нагадали про необхідність щеплень у дітей.

Перед початком нового навчального року батькам варто відвідати з дитиною сімейного лікаря та перевірити наявність обов’язкових щеплень, передбачених відповідним календарем. Вакцини можна отримати безоплатно.

75% вступників вступили до обраних вишів. 

Абсолютна більшість цьогорічних вступників отримала рекомендації на місця держзамовлення за першим і другим пріоритетом своїх заяв. Разом з тим, за шостим та сьомим пріоритетом бюджетні місця отримали лише 3 та 2,5% вступників відповідно.

Вступники не зможуть подати більше 5-ти заяв на бюджет.

Міністерство освіти наступного року планує скоротити кількість заяв, що можуть подавати вступники до закладів вищої освіти на бюджетну форму навчання. Зокрема, кількість бюджетних заяв буде скорочена з 7-ми до 5-ти.

ЗНО з іноземної мови поширять на інших магістрів.

У Міносвіти зазначають, що практика проведення вступного іспиту для навчання у магістратурі є позитивною і такою, що підвищує рівень володіння іноземною мовою випускниками бакалаврату.

МОН незабаром презентує Умови прийому до вишів.

Освітнє відомство планує найближчим часом винести на громадське обговорення Умови прийому вступників до закладів вищої освіти на 2020 рік. Документ міститиме низку новацій.

МОН надало рекомендації з організації інклюзивної освіти.

Документ містить рекомендації з особливостей зарахування учнів з особливими потребами до закладів  освіти, рекомендації з організації інклюзивного навчання, дії команди психолого-педагогічного супроводу дитини тощо.

Педрада школи визнаватиме освітні програми для вчителів.

З 2020 року неурядові організації матимуть можливість надавати освітні послуги з підвищення кваліфікації вчителів. Визнавати освітні програми цих організацій буде педагогічна рада школи.

 

Залишити відповідь