Автор: Савенко С.І.
Назва: Виховуємо патріотів
Джерело інформації:Журнал «Оборонний вісник», №6, тематична вкладка до журналу – С.2-4.
Зміни у світовому співтоваристві, у житті України характеризується, насамперед, переходом до інформаційної економіки, принциповою відмінністю якої повсюдне використання глобальних інформаційних мереж, можливостей телекомунікаційного спілкування для створення й передачі знань.
Плануючи урок із застосуванням нових інформаційних технологій, учитель повинен дотримуватися дидактичних вимог, відповідно до яких необхідно:
- Чітко визначати педагогічну мету застосування інформаційних технологій у навчальному процесі;
- Погоджувати обраний засіб інформаційної технології з іншими технічними засобами навчання;
- Аналізувати і обговорювати із класом фундаментальні, вузлові питання досліджуваного матеріалу.
Мета курсу «Захист Вітчизни» – не тільки підготовка до військової служби, а й подальший фізичний, вольовий, інтелектуальний, професійний, моральний розвиток особистості, формування у юнаків рис здорової людини, якостей справжнього чоловіка.
Важливою умовою успішності занять з предмета «Захист Вітчизн» є висока дисципліна, організованість, відповідальність учнів.
Навчання з використанням комп’ютера як засобу набуття, засвоєння, закріплення знань, розвитку мислення і контролю за цими процесами являє собою континуум різноманітних технологій.
Місце вчителя на сучасному уроці поступово переходить у нові рамки: якщо вчитель раніше ніс певну інформацію до учнів, то тепер за наявності комп’ютерів, учитель спрямовує діяльність учнів у тому чи іншому руслі для досягнення певної мети.