Головні події освітянського тижня

В Україні проведуть черговий моніторинг знань учнів 6-х і 8-х класів.

Метою дослідження є отримання даних про результати навчання учнів з математики та української мови в умовах воєнного стану. Участь у дослідженні візьмуть 17 тисяч учнів із 345 шкіл.

 

МОН розгляне питання щодо проведення ЗНО з мов нацменшин.

У Міністерстві освіти і науки розглянуть можливість запровадження зовнішнього незалежного оцінювання випускників шкіл з мов національних меншин, які є мовами Європейського Союзу.

 

Виші розпочали реєстрацію вступників на іспити в магістратуру.

Вступник може реєструватися в будь-якому виші, який здійснює набір за ступенем магістра за обраною учасником спеціальністю, навіть якщо він не має наміру вступати до цього університету.

 

НМТ у 2024 році складатимуть понад 287 тисяч учасників.

Для участі в основній сесії НМТ зареєструвалися 231 тисяча цьогорічних випускників і майже 57 тисяч випускників минулих років. Водночас 268 тисяч учасників пройдуть тестування в Україні, а 20 тисяч – за кордоном.

 

Англійська мова є найпопулярнішим предметом за вибором на НМТ.

Складати англійську як предмет за вибором виявили бажання понад 115 тисяч учасників НМТ. Також популярними серед вступників є географія та біологія – понад 57 і 56 тисяч вступників відповідно.

 

Учасники основної сесії НМТ дізнались про день та місце тестування.

Учасники основної сесії НМТ отримали запрошення на тестування. У запрошенні зазначено місце, дату і час проходження тестування. Документ доступний в електронному кабінеті учасника.

 

Вступників планують контролювати металодетекторами та відеокамерами.

Планується, що в екзаменаційних центрах будуть використовуватися ручні металодетектори, системи відеоспостереження та пристрої дистанційного моніторингу.

 

У МОН прогнозують до 90 тисяч вступників у магістратуру й аспірантуру.

У Міністерстві освіти та науки прогнозують, що для складання єдиного вступного іспиту в магістратуру та аспірантуру цьогоріч зареєструються від 80 до 90 тисяч вступників.

 

Кількість учасників НМТ зростає третій рік поспіль.

У 2022 році кількість учасників НМТ становила 206 тисяч, а цьогоріч бажання складати НМТ виявили 287 тисяч учасників. Водночас порівняно з минулим роком кількість учасників змінилась несуттєво – лише на 6,5 тисяч.

 

Держава цьогоріч планує придбати 500 шкільних автобусів.

Кошти субвенції розподілятимуться пропорційно до кількості учнів, які потребують підвезення до шкіл. Найбільшу увагу приділять прифронтовим областям. Основні закупівлі відбудуться влітку.

 

Розпочався додатковий період реєстрації на НМТ.

Додатковий період реєстрації передбачений для вступників, які реєструвалися в основний період, але отримали відмову. Також зможуть зареєструватися ті учасники, які не змогли зареєструватися з поважних причин.

 

Необхідність модернізації мережі вишів є зобов’язанням перед ЄС.

У МОН заявили, що модернізація мережі закладів вищої освіти є не тільки відповіддю на виклики сьогодення, але й одним з зобовʼязань України для вступу в Європейський Союз.