Головні події освітянського тижня

МОН не буде скасовувати НМТ для вступу на творчі спеціальності.

Вступна кампанія на мистецькі та спортивні спеціальності відбудеться за результатами НМТ. Водночас результати НМТ відіграватимуть меншу роль у формуванні вступного бала, ніж творчий конкурс.

 

МОН оприлюднило стратегічний план своєї діяльності.

Документ актуалізує пріоритети і цілі міністерства на період до 2027 року, зокрема для подолання викликів, пов’язаних із військовою агресією рф та виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.

 

Державною підтримкою буде охоплено 70% вступників.

За рахунок бюджету в майбутньому буде навчатись 30% студентів, ще 40% отримуватимуть державні гранти на оплату навчання. До 2027 року лише 30% студентів будуть повністю оплачувати своє навчання.

 

Визначено країни і міста, в яких відбудеться НМТ-2024.

Тестування за кордоном проводиться з метою забезпечення реалізації українській молоді, яка перебуває поза межами держави, права на вступ до вітчизняних вишів. Планується, що НМТ проведуть в 33 країнах.

 

Україна отримає 18 млн доларів на підтримку освіти. Глобальний фонд «Освіта не може чекати» розпочне багаторічну програму підтримки України. Програма передбачає інфраструктурну підтримку, підвищення якості навчання та розбудову неформальної освіти.

 

Більшість всеукраїнських олімпіад у 2024 році відбудеться очно. 

Цього року IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з більшості шкільних предметів, що відбудеться навесні, буде проведений в очній формі. Відповідний наказ затверджений Міністерством освіти і науки.

 

Майже половина вчителів 5–6 класів не може пояснити суть реформи НУШ.

45% українських вчителів, які сьогодні працюють з учнями 5–6 класів Нової української школи, не можуть пояснити зміст реформи НУШ та її відмінність від старої системи шкільної освіти.

 

Розпочалася реєстрація вступників для участі в НМТ.

Реєстрація учасників відбувається дистанційно за допомогою спеціального сервісу на сайті УЦОЯО. Зареєструватися на тестування можна до 11 квітня. Внесення змін до поданих даних буде можливим до 15 квітня.

 

Заборону на проведення позапланових перевірок шкіл скасовано.

Позапланові заходи контролю відбуватимуться у разі загрози, яка має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя й здоров’я вихованця, учня, студента, учителя або педпрацівника.

 

Українські вчителі потребують «готових рішень», – дослідження НУШ.

Втома й виснаженість учителів досягли тієї межі, коли вони потребують готових рішень, адже не мають ресурсу на реалізацію творчого підходу до викладання й педагогічної автономії.

 

Учасникам НМТ пропонують допомогу в пунктах реєстрації.

Пункти створені в різних регіонах України з метою допомоги учасникам НМТ, які потребуватимуть консультації у ході реєстрації. Також до пунктів реєстрації можна звернутись за технічною допомогою.