Головні події освітянського тижня 

НМТ з української мови відбудеться за старим правописом.

У 2024 році тест НМТ з української мови не передбачатиме завдань на перевірку орфографічних норм, що змінені новим правописом. З 2025 року завдання будуть укладатись за новим правописом.

 

Частка вишів з високими ступенями ризику зменшується.

За даними Державної служби якості освіти, у 2023 році високий ступінь ризику мають 28 вишів. Переважна більшість українських вишів належить до закладів з середнім ступенем ризику.

 

МОН планує перенавчити вчителів 5–7 класів НУШ.

Усім учителям, які працюють у 5-6 і пілотних 7-х класах НУШ, необхідно пройти навчання про підходи і методики Нової української школи. Навчання може зарахуватись як чергове підвищення кваліфікації.

 

Регіони не використовують кошти на шкільні укриття.

Станом на 1 жовтня касові видатки в різних регіонах на облаштування шкільних укриттів становили лише 90,5 млн грн з 1,5 млрд грн, передбачених на облаштування укриттів, або 6,2% розподіленого обсягу.

 

У Києві на канікулах будуть долати навчальні втрати учнів.

Учителям київських шкіл запропоновано під час канікул з 23 до 29 жовтня організувати проведення занять, індивідуальних або групових консультацій з окремими учнями з базових тем.

 

Пільговики отримуватимуть гранти на вищу освіту.

Гарантоване право на отримання гранту на здобуття вищої освіти матимуть основні пільгові категорії вступників. Відповідна норма передбачена законопроєктом, що передбачає запровадження грантів на освіту.

 

Пільгові кредити на вищу освіту видаватимуть під 3% річних.

Міністерство освіти і науки пропонує встановити відсоткову ставку в розмірі 3% річних за користування пільговим довгостроковим кредитом для оплати здобуття вищої освіти.

 

В Україні створять резерв освітян для звільнених територій.

В Україні сформують кадровий резерв освітян для роботи на деокупованих територіях. Резерв буде створений для відновлення освітньої системи на територіях, звільнених від окупації.

 

У Києві відбудеться форум Альянсу українських університетів.

Шість українських університетів у межах співпраці між Альянсом українських університетів та громадами проведуть освітній форум, присвячений відбудові України.