Журнал: «ОСВІТА.ІННОВАТИКА.ПРАКТИКА»

Автор: Павло Мулеса

Назва статті: Підготовка майбутніх учителів математики та інформатики до використання засобів віртуальної наочності у професійній діяльності: обґрунтування організаційних умов.

Ключові слова: організаційні  умови; професійна  підготовка; майбутні  учителі  математики  та  інформатики; використання засобів віртуальної наочності; професійна освіта.

Анотація. Для підготовки вчителя важливо не лише досягти успіху освітнього процесу одномоментно, а й забезпечити ефективність його організації в часі, тому актуальною для успіху освітнього процесу професійної підготовки є обґрунтування специфічних організаційних вимог. Тому метою статті стало обґрунтування організаційних умов підготовки майбутніх учителів математики  та  інформатики  до  використання  засобів  віртуальної  наочності  у  професійній  діяльності.  Проведено термінологічний аналіз поняття «організаційні умови». Наведено приклади організаційних умов фахівців різних спеціальностей. Представлено  результати  систематизації  науково-методичних  праць,  яка  не  виявила  таких,  що  забезпечують  успішну підготовку майбутніх учителів математики та інформатики до використання засобів віртуальної наочності у професійній діяльності. Узагальнення результатів сприяло виокремленню 10 потенційних організаційних умов успішної майбутніх учителів математики та інформатики до використання засобів віртуальної наочності у професійній діяльності. За результатами експертної оцінки (ранжування організаційних умов експертами) обґрунтовано, що підготовкамайбутніх учителів математики та інформатики до застосування засобів віртуальної наочності у професійній діяльностіпотребує дотримання організаційних умов:організація інформаційно-цифрового освітнього середовища ЗВО; організація квазіпрофесійної діяльності з використанням засобів віртуальноїнаочності; організація постійної комунікації зі стейкголдерами для усвідомлення потреби опанування засобів віртуальної наочності; організація самостійної роботи з опанування засобів віртуальної наочності через неформальну освіту.