Головні події освітянського тижня 

Гурак: Служба якості освіти захищатиме інтереси учнів.

Очільник Держслужби наголосив, що служба завжди захищатиме інтереси учнів, батьків та вчителів. Окрім того, пріоритетним завданням служби є надання міністерству аналітичної інформації для прийняття управлінських рішень.

Вакцинація вчителів дозволить звично розпочати рік, – МОЗ.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що вакцинація вчителів від COVID-19 дозволить розпочати навчальний рік у звичному режимі. В Україні вже вакциновано понад 410 тисяч працівників закладів освіти.

Опублікований консолідований рейтинг вишів України.

Освіта.ua складено щорічний Консолідований рейтинг українських закладів вищої освіти. Рейтинг університетів в 2021 році охоплює результати 242 закладів вищої освіти, а також містить 10 тематичних підрейтингів.

МОН планує продовжити співпрацю з Британською Радою.

Міністерство освіти розраховує на продовження співпраці з Британською Радою, зокрема, у питаннях підготовки вчителів та забезпечення учнів сучасними навчальними матеріалами.

Школи зможуть перейти на нові норми харчування пізніше.

Заклади дошкільної та середньої освіти зможуть здійснити гнучкий перехід на нові норми харчування. Перехідний період триватиме до 1 січня 2022 року через труднощі з організацією закупівель харчових продуктів.

У Держслужбі якості освіти створили громадську раду.

До складу громадської ради при Держслужбі обрано десять представників інститутів громадянського суспільства. Очікується, що громадська рада буде долучена до реалізації політики у питаннях забезпечення якості освіти.

МОН планує перезавантажити систему профосвіти

Освітнє відомство планує перезавантажити систему професійної освіти й зруйнувати стереотип про її непрестижність. За словами міністра, професійна освіта довгий час не отримувала належної уваги з боку керівництва держави.

Омбудсмен назвав найпоширеніший корупційний сектор в освіті.

За визначенням освітнього омбудсмена, до корупції найчастіше призводять низькі зарплати в освітніх установах, а також історична толерантність до корупції та сприйняття її як норми.

Пороговий бал ЄВІ з іноземних мов склав 12 балів.

Пороговий бал за виконання завдань єдиного вступного іспиту з іноземних мов для вступу в магістратуру в 2021 році дорівнює 12 тестовим балам. Відповідне рішення ухвалено членами предметних фахових комісій з іноземних мов.

Визначено поріг тестів з права для вступу в магістратуру.

Фаховими комісіями єдиного фахового вступного випробування для вступу в магістратуру визначено пороги тестів «склав/не склав» за виконання завдань двох блоків іспиту з права.

Hits: 6