Головні події освітянського тижня

Школи закриватимуть лише при «червоному» рівні небезпеки.

період дії адаптивного карантину відвідування закладів освіти заборонятиметься лише у разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на окремих територіях.

У школах з’явиться предмет «Підприємництво і фінансова грамотність».

До типових навчальних планів для учнів 5-9 класів включено новий предмет «Підприємництво і фінансова грамотність». У МОН зазначають, що фінансова грамотність є однією з ключових компетентностей.

У 5-9 класах збільшать кількість уроків з декількох предметів.

Типовими навчальними планами для 5-9 класів передбачено збільшення кількості годин на вивчення декількох предметів – української мови, іноземної мови, математики, природничих предметів та інформатики.

Уряд реорганізував Академію державного управління.

Кабмін реорганізував Національну академію державного управління при Президентові України. Також будуть реорганізовані Дніпропетровський, Львівський, Одеський та Харківський інститути державного управління.

Мінцифри презентувало серіал «Медіаграмотність у часи пандемії».

Навчальний курс розрахований на молодь. Зокрема, освітній серіал пояснює, як і чому з’являються фейки, а також дає основні інструменти та методи аналізу новин і фактів.

65% учнів мають недостатній рівень фізичної підготовленості.

За інформацією Міністерства освіти, 2/3 учнів у 2018/19 навчальному році мали недостатній рівень фізичної підготовленості. У 2020 році ситуація ускладнилась через введення карантинних заходів.

Кабінет Міністрів вніс зміни до Положення про МОН.

У постанові КМУ йдеться про видозмінені функції МОН, зокрема, ліцензування освітньої діяльності, розроблення проєктів ліцензійних умов, затвердження порядку проведення експертизи освітніх програм тощо.

Уряд затвердив план розвитку STEM-освіти.

Документ визначає комплекс заходів, пов’язаних з розвитком навичок науково-дослідницької та інженерної діяльності, винахідництва, ранньої професійної самовизначеності та готовності до вибору майбутньої професії.

В Україні відбувся перший етап сертифікації вчителів.

7 лютого відбувся перший етап сертифікації вчителів початкових класів. Участь у ньому взяли 1622 вчителі з 1755 зареєстрованих для участі в незалежному тестуванні. Про йдеться в повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти.

Очікується, що не пізніше 17 березня  результати незалежного тестування та інформацію про допущення чи недопущення учасника / учасниці до наступного етапу буде розміщено в кабінетах учасників сертифікації.

МОН: освітяни високо оцінили нову типову освітню программу.

Освітянська спільнота загалом високо оцінила збалансовані підходи нової Типової освітньої програми 5-9 класів, що була затверджена Міністерством освіти в лютому 2021 року. Про це повідомив начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

Hits: 23