Освітянські новини

В Україні стартував проект «Всеукраїнська школа онлайн». У межах проекту 11 телеканалів транслюють відеоуроки для школярів. Уроки проходять з понеділка по п’ятницю. Початок занять о 10:00. Заняття кожного класу відбуваються за спеціальним розкладом.

Школи самостійно визначать, коли оголосити літні канікули. За словами в.о. міністра освіти, навчальний рік в Україні може тривати до 1 липня, але це не означає, що усі школярі навчатимуться в червні. Школи матимуть право самостійно визначити час початку літніх канікул.

МОН не перевірятиме роботу вчителів на карантині. Міністерство освіти не буде здійснювати ніяких перевірок роботи учителів під час карантину. За словами в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій, відповідні перевірки не належать до компетенції освітнього відомства.

МОН рекомендує виплачувати освітянам середню зарплату. Освітнє відомство рекомендувало керівникам органів управління освітою і керівникам закладів освіти виплачувати середню заробітну плату педагогічним працівникам в період карантину.

В Україні запровадили онлайн уроки фізкультури. Платформа «ДІЯ» запустила освітній серіал «Діджитал-фізкультура для школярів за участі зірок спорту». Уроки проводять гравці футбольного клубу «Шахтар» — воротар Андрій Пятов і захисник Сергій Кривцов.

Карантин у квітні не завершиться, – прем’єр міністр. За словами Дениса Шмигаля, Кабінет Міністрів розгляне можливість послаблення карантинних заходів не раніше травня. Це відбудеться за умов позитивної динаміки зниження захворюваності на COVID-19.

В Україні вивчать думку батьків про дистанційне навчання. Офіс освітнього омбудсмена ініціював проведення опитування батьків школярів про навчання дітей під час карантину. Метою опитування є вивчення думки батьків про стан організації дистанційного навчання під час карантину.

МОН не буде змінювати процедуру проведення ЗНО. Освітнє відомство готується до стандартного сценарію проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році. Також МОН разом з МОЗ обговорять можливість внесення необхідних змін, пов’язаних з вимогою щодо безпеки тестування.

В Україні реорганізують методичні кабінети. До 1 вересня 2020 року органи місцевого самоврядування мають провести реорганізацію науково-методичних установ. Замість них мають розпочати роботу центри професійного розвитку педагогічних працівників.

Школа онлайн: у МОН закликали не принижувати вчителів. В.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій звернулась до суспільства із закликом не принижувати вчителів, які працюють у проекті «Всеукраїнська школа онлайн» через деякі помилки.

До перевірки телеуроків долучаться незалежні експерти. У МОН зазначають, що основною причиною виникнення помилок в уроках є брак часу на створення контенту. До перевірки уроків проекту будуть долучені експерти, які вноситимуть необхідні правки до виходу в ефір.