Головні події освітянського тижня

Гончарук доручив МОН перевірити всі заклади освіти.

Міністерство освіти і науки має провести інвентаризацію всіх закладів освіти і навести порядок у сфері протипожежної та техногенної безпеки. Перевірка має бути завершена до 10 січня.

ЗНО з математики у 2021 році пройде за новою програмою.

МОН затверджена нова програма ЗНО з математики. Документ охоплює декілька розділів з алгебри і початків аналізів, а також з геометрії та визначає компетентності, якими має володіти випускник.

Вартість пробного ЗНО у 2020 році складатиме від 138 до 150 грн.

Регіональні центри оцінювання якості освіти визначили вартість участі у пробному зовнішньому оцінюванні для осіб, які мають намір використати цей інструмент при підготовці до тестування.

Необхідно синхронізувати шкільні предмети, – Новосад.

Міністр освіти висловила переконання у необхідності синхронізації навчальних програм з математики, фізики, хімії та біології між собою. За словами міністра, зараз шкільні програми відірвані одна від одної.

МОН планує згодом зробити сертифікацію обов’язковою.

Міністерство освіти планує за наступні п’ять-шість років зробити сертифікацію вчителів обов’язковою. За словами міністра освіти, інструмент сертифікації сприятиме професійному росту вчителів.

Міністр: маємо побороти страх дітей перед математикою.

За словами Ганни Новосад, коли діти щось не розуміють, вони спочатку цього бояться, а потім ненавидять. Міністр освіти переконана, що необхідно змінювати зміст освіти та методики викладання у школі.

У школах працюватиме мережа кар’єрних радників.

Міністр освіти висловила переконання щодо необхідності введення в українських школах інституту кар’єрних радників, які працюватимуть зі школярами з метою їх завчасної професійної орієнтації.

Збільшення зарплат освітян здійснюється поетапно, – МОН.

У відомстві повідомили, що збільшення оплати праці здійснюється поетапно, як це передбачено законом. Підвищення зарплати буде здійснюватись з урахуванням можливостей бюджету країни.

МОН оголосило конкурс підручників для 7 класу.

До переліку підручників, з яких оголошений конкурс, включені підручники з історії, всесвітньої історії, інформатики, кримськотатарської мови та підручники з української мови для учнів з навчанням мовами нацменшин.

У школах можуть збільшити кількість уроків математики.

Міністр освіти висловила думку про можливість додавання годин на вивчення математики. У порівнянні з середніми показниками по ОЕСР кількість годин на вивчення математики в Україні є нижчою.

Залишити відповідь