Головні події освітянського тижня

Серпневі онлайн конференції для учителів-предметників.

Українські вчителі матимуть можливість взяти участь в онлайн конференціях, присвячених початку нового навчального року. Заходи проводитимуться Національною академією педагогічних наук з 27 по 29 серпня.

 

Міністр: необхідно переосмислити місію українських вишів.

За словами Лілії Гриневич, університети мають генерувати нові знання, пропонувати нові сценарії для розвитку суспільства, віднайти своє місце у глобальному просторі вищої освіти та науки.

 

Опублікований рейтинг шкіл України 2019 року.

Освіта.ua складено щорічний рейтинг загальноосвітніх шкіл за підсумками проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Рейтинг складено з використанням даних офіційного звіту УЦОЯО за результатами тестування.

 

У МОН розповіли вчителям, як виховувати патріотизм у дітей.

Відомством розроблені рекомендації про національно-патріотичне виховання у закладах освіти в 2019/20 навчальному році, що мають використовуватись освітянами при плануванні виховної роботи.

 

Перше в Україні ЗНО для вчителів відбудеться 31 жовтня.

Під час тестування учасникам буде запропоновано 100 завдань, на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Цього року відбудеться пілотна сертифікація вчителів, участь в який візьмуть 900 педагогічних працівників.

 

В Україні започатковане індивідуальне навчання дітей.

Починаючи з вересня 2019 року батьки школярів зможуть скористатися всіма видами індивідуальної форми навчання – сімейною (домашньою) освітою, екстернатом або педагогічним патронажем.

 

Уряд просять оприлюднити постанову про зарплати освітян.

Профспілка вимагає оприлюднити постанову «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів освіти», якою передбачено підвищення оплати праці освітян з 2020 року.

 

Учні з особливими потребами зможуть навчатись довше.

Школярам з особливими потребами може бути подовжено тривалість навчання. Йдеться про учнів інклюзивних класів початкової та базової школи. На кожному з цих рівнів навчання може бути подовжено на 1 рік.

 

МОН затвердить план впровадження нового правопису.

План заходів відомства щодо впровадження нової редакції Українського правопису буде розроблений до 16 вересня. Освітяни отримають методичні посібники із застосування Українського правопису у навчальному процесі.

 

Гриневич: я проти збільшення навантаження на вчителів.

За словами міністра освіти, в українській традиції педагогічним навантаженням вважаються тільки «горлові» години вчителів, однак не враховується інша робота, що виконується освітянами.

 

У МОН створили сектор з патріотичного виховання.

У відомстві наголошують, що фахівці сектору працюватимуть над розробкою політик у сфері національно-патріотичного виховання та громадянської освіти, готуватимуть необхідні документи, будуть залучені до експертизи відповідних програм тощо.

Залишити відповідь