Автор: Павліковський А. К., Іващенко А. М.
Джерело інформації: Журнал «Оборонний вісник», № 6 – 2017 року Складові нацбезпеки – С.18-23.
Антитерористична операція на Сході України сформувала нове бачення вигляду перспективної системи національної безпеки. Основна діяльність сектору безпеки і оборони України все більше зміщується на ліквідацію гібридних, асиметричних, неявних і несподіваних загроз існуванню України.
Впровадження нової концепції оборонного планування на основі спроможностей зіткнулося з цілою низкою проблем і виявилося досить складною в сприйнятті. Стала проблема: якщо основоположні принципи вірно передають сутність нової концепції планування, чому виникли розбіжності в середовищі експертів в оборонного планування і керівників різного рівня.
Після анексії Криму і вторгнення Росії в Східні райони України була визнана необхідність адаптації ЗС України до вирішення завдань в особливих умовах мирного часу, як виявилося, не менш важливим для національної безпеки країни, ніж перемога в можливих, але не обов’язково традиційних воєнних операціях.
Антитерористична операція на Сході України сформувала нове бачення вигляду перспективної системи національної безпеки. Основна діяльність сектору безпеки і оборони України все більше зміщується на ліквідацію гібридних, асиметричних, неявних і несподіваних загроз існуванню України. У подібній ситуації ЗС України повинні мати необхідну гнучкість і адаптивність органів оборонного планування, щоб їх реакція відповідала будь-яким можливим змінам військово-політичної обстановки.
Рішення концепції оборонного планування можливе за рахунок уточнення термінологічного апарату, розробки нових методичних підходів і прийомів в системі планування, що дозволять здійснювати тісну координацію виконавців для різних етапів планування.