Головні події освітянського тижня

Профспілка закликала виплатити вчительську тисячу всім освітянам. 

Профспілка працівників освіти і науки виступила проти відсутності встановлення щомісячних доплат для всіх працівників освіти на тлі значного підвищення оплати праці держслужбовців, суддів та прокурорів.

 

Мовний омбудсмен обіцяє покарати викладача вишу в Івано-Франківську.

Уповноважений із захисту державної мови прийняв рішення про проведення заходів контролю за застосуванням державної мови в Івано-Франківському національному медичному університеті.

 

У МОН заявили, що з вишів вже відраховано 23 тисячі студентів віком 30+.

За словами заступника міністра Михайла Винницького, відраховані студенти насправді не планували бути студентами, а хотіли використати цей статус для уникнення інших обов’язків.

 

Конкурси підручників відтепер проводитиме інша установа.

За рішенням уряду, конкурсний відбір шкільних підручників відтепер проводитиме Український інститут розвитку освіти. Ця установа замінить Інститут модернізації змісту освіти, який до цього проводив відповідні конкурси.

 

У ВР пропонують законодавчо запустити систему освітніх грантів.

Члени парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій визнали експеримент таким, що має позитивні відгуки в суспільстві, а також таким, що був підтриманий закладами вищої освіти.

 

Кількість студентів-першокурсників скоротилася на 15%.

За результатами цьогорічної вступної кампанії для здобуття вищої освіти до вишів вступили майже 103 тисячі першокурсників. Цей показник є меншим на 15,2% у порівнянні з кампанією 2023 року.

 

МОН пропонує звільнити найкращих вступників від обов’язку відпрацювання.

У відомстві пропонують надавати безоплатну освіту вступникам з найвищими балами НМТ, які не матимуть зобовʼязань щодо відпрацювання. Кількість таких вступників може становити 10-15%.

 

Пропозиції МОН з реорганізації вишів формувалися суб’єктивно, – Рахункова палата.

Управлінська діяльність МОН у процесі реформування мережі закладів вищої освіти виявилася малопродуктивною, а через слабку комунікацію процеси оптимізації отримали спротив у освітньому середовищі.

 

Новий освітній омбудсмен теж планує побороти шкільну конкурсоманію.

Надія Лещик висловила бажання послабити надмірне навантаження на вчителів, що викликано необхідністю проведення різноманітних конкурсів. В Офісі омбудсмена є наміри зробити дослідження цього питання.