Головні події освітянського тижня

Ректорів університетів у майбутньому обиратимуть наглядові ради.

Уряд ухвалив рішення про реалізацію експеримента з посилення повноважень наглядових рад університетів, зокрема, обрання ними ректорів вишів. Учасниками пілотного проєкту стали три університети.

 

Термін вступу до військових закладів вищої освіти подовжено.

Подовження термінів пов’язано з тим, що внаслідок бойових дій не всі охочі встигли або змогли подати документи про вступ. Терміни вступної кампанії до військових закладів подовжили до 1 жовтня.

 

Завдання НМТ укладатимуть за чинними програмами ЗНО.

Тести НМТ в 2025 році відповідатимуть змісту чинних програм ЗНО з усіх предметів і будуть аналогічними до раніше використовуваних завдань у зовнішньому незалежному оцінюванні.

 

Затверджено новий професійний стандарт для вчителя школи.

Документ розроблено на заміну професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти».

 

Оприлюднено рекомендації щодо викладання шкільних предметів.

Документ містить рекомендації Міністерства освіти і науки для викладання в початкових класах, а також у 5–11 класах з предметів та інтегрованих курсів усіх освітніх галузей.

 

Школи мають обов’язково дотримуватись норм нового правопису.

З цього навчального року школи мають дотримуватися норм чинного українського правопису в редакції 2019 року. Вимога пов’язана зі спливом перехідного періоду для чинного правопису.

 

Депутати пропонують скасувати шкільні медалі.

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Міністерству освіти і науки скасувати процес виготовлення та вручення шкільних золотих і срібних медалей державного зразка.

 

Середній бал НМТ майбутніх учителів становить 140 балів.

За результатами вступу, державне замовлення на вчителів є найбільшим. Середній конкурсний бал тих, хто вступив на бюджет, – близько 140, водночас на журналістику, право, фінанси – близько 180.

 

Україна отримає 415 млн доларів на розвиток шкільної освіти.

Україна та Світовий банк підписали угоди про фінансування української освіти. Кошти скерують на будівництво укриттів у школах, шкільні автобуси, пілотування НУШ, підручники та підвищення кваліфікації педагогів.

 

Оприлюднені зразки тестових завдань НМТ–2024 з усіх предметів.

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив зразки сертифікаційних робіт цьогорічного НМТ з усіх предметів. Усі охочі можуть ознайомитись із двома варіантами тестових завдань з кожного предмета.