Головні події освітянського тижня

Розпочалася реєстрація на спеціальну сесію ЄВІ.

Скласти ЄВІ під час спецсесії зможуть ті вступники, які не змогли взяти участь в основній чи додатковій сесії або бажають перескласти іспит і покращити свій результат. Реєстрація на спеціальну сесію триватиме до 19 серпня.

 

В Україні недовиконане держзамовлення на медиків.

Встановлення мінімального конкурсного бала для вступників медичних спеціальностей на рівні 150 призвело до того, що цього року бюджетних місць є більше, ніж студентів, які змогли вступити на навчання.

 

Тисяча шкіл має відновити навчання завдяки наземним укриттям.

У Кабінеті Міністрів очікують, що завдяки реалізації комплексної стратегії, до кінця 2024 року вдасться повернути 300 тисяч школярів до безпечного офлайн-навчання.

 

Регіони отримають 1,5 млрд на реалізацію стандартів НУШ.

Уряд затвердив розпорядження про розподіл субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2024 році.

 

Освітня сфера є найменш оплачуваною в економіці.

Середньомісячна заробітна плата в освітній сфері є найнижчою з усіх видів економічної діяльності в Україні. Згідно з даними Мінекономіки, середньомісячна зарплата в освіті у І кварталі цього року склала 12 649 грн.

 

На НМТ 2024 року було використано 3 тисячі завдань.

Цього року тестування вступників в Україні та за кордоном відбувалося впродовж 21 тестового дня. Загалом для потреб проведення НМТ у 2024 році було створено 149 тестових добірок, до яких було включено понад 3 тисячі завдань.

 

Вступники до коледжів після 11 класу зараховані на бюджет.

Вступники до закладів фахової передвищої освіти, які вступали на основі повної загальної середньої освіти, зараховані на бюджетну форму навчання. Накази про зарахування студентів підписані в закладах освіти.

 

Школи зможуть більш гнучко розподіляти навчальні години в 5–9 класах. 

МОН внесло зміни до типової освітньої програми для 5–9 класів Нової української школи. Відтепер у типовій програмі розподіл навантаження зроблений на основі мінімальної кількості годин на освітню галузь.

 

Жоден з учасників НМТ не склав тест із географії на 200 балів.

Цього року географія була другим за популярністю предметом за вибором вступника. Водночас тест з географії став єдиним, з якого жоден учасник тестування не зміг отримати 200 тестових балів.

 

Оприлюднені найпопулярніші спеціальності серед вступників у коледжі.

Найбільше заяв про вступ до коледжів подано на спеціальності Медсестринство, Право, Підприємництво та торгівля, Фінанси, банківська справа, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.

 

Уряд звільнив Горбачова з посади освітнього омбудсмена.

Кабінет Міністрів звільнив Сергія Горбачова з посади освітнього омбудсмена через закінчення терміну повноважень. За поданням МОН буде призначено особу, яка очолить Службу освітнього омбудсмена на наступні 5 років.

 

З вересня у школах працюватимуть офіцери служби освітньої безпеки. 

Функція офіцерів служби освітньої безпеки передбачатиме забезпечення правопорядку, патрулювання території та попередження правопорушень. Також офіцери здійснюватимуть координацію пропускного режиму.

 

Столичним школам рекомендували працювати максимально очно.

У КМДА зазначають, що з огляду на додаткове облаштування укриттів, школам рекомендують організувати освітній процес у максимально очному форматі. Це сприятиме соціалізації учнів та подоланню освітніх втрат.

 

В Україні співіснуватимуть дві системи фінансування освіти – бюджетна і грантова.

У МОН анонсують, що після завершення бойових дій, ймовірно відбудеться зменшення бюджетної підтримки студентів, хоча вона залишиться, і збільшення грантової допомоги.