Головні події освітянського тижня

Майже 70% дітей проводять у мережі понад 3 години щодня.

68% неповнолітніх користувачів проводять в онлайні понад 3 години на день, ще 15% проводять в мережі понад 2 години. При цьому 73% дорослих зазначають, що намагаються обмежити час дітей в інтернеті.

 

Школам доручено провести інструктажі з техніки безпеки.

Школи перед початком канікул мають провести інструктажі та роз’яснювальну роботу з учнями з питань безпеки життєдіяльності. Метою проведення заходів є посилення контролю за збереженням життя й здоров’я учнів.

 

На Запоріжжі планують побудувати 10 підземних шкіл.

У Запорізькій області активно будують 10 підземних шкіл, де зможуть навчатися понад 8 000 дітей. Про це повідомив міністр освіти Оксен Лісовий, коментуючи відкриття першої підземної школи в області.

 

Шкільні конкурси мають бути безоплатними для учасників, – омбудсмен.

На цьому наголосила освітній омбудсмен Надія Лещик у своєму зверненні до Міністерства освіти і науки щодо щодо скасування наказів, що затверджують проведення платних конкурсів.

 

Тести НМТ з української мови укладатимуть за новим правописом.

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що починаючи з 2025 року і надалі, при укладанні завдань незалежного оцінювання з української мови будуть враховані норми нового чинного правопису.

 

МОН реорганізувало ще один університет.

Донбаську національну академію будівництва і архітектури обʼєднано з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу. У ДонНАБА на сьогодні навчається приблизно 350 студентів.

 

Освітній омбудсмен пропонує підвищити штрафи за булінг.

За словами Надії Лещик, штрафи за булінг в українських школах потрібно суттєво збільшити, дієвий штраф має складати від 10 тисяч грн. Наразі відповідні штрафи становлять 850–1700 грн, що є не значною сумою для порушників.

 

Оприлюднено онлайн демоваріант тесту НМТ з історії України. 

Виконання тесту допоможе майбутнім абітурієнтам ознайомитись з форматом іспиту й оцінити власний рівень підготовки з предмета. Зміст усіх тестових завдань відповідає чинній програмі ЗНО з історії України.

 

Омбудсмен планує організувати ненасильницьку комунікацію учителів та батьків.

Одним із пріоритетів в роботі нового освітнього омбудсмена стане створення алгоритмів для ефективної ненасильницької комунікації між учителями та батьками.

 

Розвантаження шкільної програми досі не відбулося, – омбудсмен.

В Україні, незважаючи на постійні розмови про це, досі не відбулося розвантаження шкільних програм, що призводить до демотивації учнів до навчання. За словами Лещик, на уроках відсутній зв’язок з реальним життям.

 

З 1 січня набуває чинності закон «Про дошкільну освіту».

З 1 січня 2025 року набирає чинності закон «Про дошкільну освіту», метою прийняття якого є поліпшення якості дошкільної освіти в Україні. Закон легітимізує істотний перелік нововведень, які стосуватимуться різних сфер дошкілля.