ВР ухвалила закон про проведення НМТ-2025.
Верховна Рада прийняла за основу та в цілому проєкт закону, який встановлює, що зарахування вступників до закладів вищої освіти на програми бакалавра відбудеться за результатами мультипредметного тесту.
Школярів звільнено від проходження ДПА в 2025 році.
Українських школярів, які цього навчального року завершуватимуть навчання в 4-х, 9-х та 11-х класах, звільнено від проходження державної підсумкової атестації. Скасування іспитів відбудеться шостий рік поспіль.
НМТ з історії України міститиме питання за весь шкільний курс.
В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що у наступному році до питань, що стосуються подій другої половини XVI – початку ХХІ ст., будуть додані питання зі стародавньої історії України.
За 3 роки війни кількість першокласників скоротилась на третину. Перед початком повномасштабного вторгнення, у 2021 році, до перших класів в українських школах пішло понад 403,5 тисяч учнів. За попередніми даними МОН, цьогоріч у перший клас зараховано 266 тисяч учнів.
700 шкіл отримають понад 200 млн грн на підготовку до зими.
Кошти надані Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Кожна з шкіл, що потрапила до відповідного переліку, отримає по 290 тисяч грн для підготовки до зимового періоду.
У Чернівецькому університеті обмежили використання Telegram.
У Чернівецькому національному університеті ім. Федьковича вирішили обмежити використання месенджера Telegram для службових осіб університету та викладачів. На студентів обмеження не поширюється.
Збереження субвенції дозволить зберегти зарплату вчителів, – Лісовий.
Міністр освіти і науки повідомив, що у бюджеті на 2025 рік буде збережена сума цьогорічної освітньої субвенції у розмірі 103 млрд грн, що дозволить уникнути зменшення зарплати педагогічних працівників.
ВР підтримала проєкт бюджету в першому читанні: освітні видатки скорочено.
Закладені на 2025 рік видатки на освіту будуть меншими, ніж у 2024 році: 167 млрд грн проти 175 млрд грн. Більша частина з них, понад 103 млрд грн, підуть на оплату праці педагогічним працівникам.
МОН має намір заборонити всі види запитів до шкіл.
Про це повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, коментуючи необґрунтоване навантаження учителів та адміністрацій звітністю. За його словами, боротися з паперотворчістю допоможе цифровізація.
В Україні остаточно завершилась вступна кампанія 2024 року.
З 1 листопада можливість створення електронних кабінетів для вступників закрита, а всі зареєстровані 2024 року е-кабінети припинили роботу й до них більше немає доступу.
Спливає термін підтвердження студентами освітніх грантів.
Якщо студент з певної причини не може підтвердити отримання гранту або не отримав сертифікат, хоча відповідає умовам його надання, він може звернутись за консультацією на гарячу лінію МОН.
Сертифікацію педагогів у 2025 році поширять на вчителів англійської.
В 2025 році вперше до сертифікації зможуть долучитись 500 учителів англійської мови. Реєстрація для участі в сертифікації триватиме з 23 грудня 2024 року до 09 січня 2025 року у два етапи.
Уряд призначив нового освітнього омбудсмена.
Кабінет Міністрів призначив Надію Лещик на посаду освітнього омбудсмена. До призначення Лещик очолювала відділ медіа та аналітики в Службі освітнього омбудсмена. Омбудсмен призначається на посаду строком на 5 років.
В Україні проведуть експеримент із запуску служби освітньої безпеки.
В українських школах розпочнеться експеримент із впровадження діяльності інспекторів служби освітньої безпеки. Інспектори служби відповідатимуть за фізичну безпеку дітей та персоналу шкіл.