Автор: Довженко Т.
Назва статті: Формування у дітей молодшого шкільного віку читацьких інтересів в контексті реформування початкової освіти
Ключові слова: діти, молодший шкільний вік, мотивація, читацький інтерес, читацька компетентність, літературне читання, початкова освіта.
Анотація. У статті подано результати дослідження актуальної проблеми формування читацьких інтересів у дітей молодшого шкільного віку. Обґрунтовано необхідність ретельного вибору літератури для читання на етап і початкової освіти в умовах кризи читацької культури в сучасному суспільстві. Наведено емпіричні дані з подальшим аналізом і фактологічним узагальненням отриманого матеріалу, спрямованого на діагностику читацьких інтересів дітей даного віку. Метою дослідження стала спроба виявлення стану читацької діяльності та інтересу до неї як форми організації дозвілля сучасних дітей молодшого шкільного віку. Проведене дослідження дозволило встановити, якій літературі надають перевагу молодші школярі, які твори їх цікавлять, що вплинуло на їхні читацькі інтереси в освітньому процесі та дозвіллі. Увагу приділено персонажам літературних творів, що якнайбільше подобаються молодшим школярам. У ході дослідження встановлено, що репертуар читання дітей молодшого шкільного віку чітко фрагментований. У ньому мають місце твори на різні теми і жанри. Установлено, що їхніми улюбленими жанрами залишаються чарівні казки, розповіді про тварин, пригодницька література, фантастика і фентезі, гумористичні оповідання. Частка дозвіллєвого читання виявила ся дещо меншою, порівняно з програмними творами мовно-літературної освітньої галузі. Деформація читацьких інтересів дітей молодшого шкільного віку спостерігається наприкінці навчанні в початковій школі та проявляється у слабко вираженій потребі в «серйозному» читанні, захопленні розважальним жанром, зниженні самостійності у виборі книг для дозвіллєвого читання, ролі медіа середовища і масової культури, візуальних ефектів у читанні.
Джерело: http://perspectives.pp.ua/index.php/vno/article/view/14570/14640