Головні події освітянського тижня

Перший урок школи присвятять вшануванню пам’яті захисників.

За рекомендацією МОН, перший урок у школах буде присвячений вшануванню пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

 

Школи самостійно визначатимуть структуру навчання.

Педагогічні ради шкіл мають повноваження у межах автономії самостійно визначати структуру і тривалість навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу.

 

Підвищення зарплат учителів потребуватиме від 48 до 270 млрд.

За словами міністра освіти, на сьогодні є кілька сценаріїв, як підвищувати зарплату вчителям. Щойно з’явиться фінансова можливість, проблему зарплат освітян треба вирішувати в пріоритетному порядку.

 

Українців запрошують пройти опитування про реальний стан освіти.

Участь в опитуванні можуть взяти педагоги, батьки, школярі та студенти, а також усі дорослі українці. Опитування ініційоване Міністерством освіти і науки спільно з Міністерством цифрової трансформації.

 

Оновлений формат «Захисту України» стане обов’язковим через 2 роки.

Цьогоріч до експерименту щодо викладання оновленого предмета «Захист України долучаться близько 1200 закладів середньої, професійно-технічної освіти та фахової передвищої освіти.

 

Профспілка пропонує визнати держборгом недоплачені педагогам кошти. Профспілка працівників освіти і науки пропонує визнати державним боргом суми заробітної плати педагогічних і науково-педагогічних працівників, які вони недоотримали починаючи з 2018 року.

 

Школи запрошують долучитись до апробації підручників. Апробація навчальної літератури запроваджена з метою дослідження й підвищення її якості. У новому навчальному році апробацію мають пройти підручники та посібники для 8 класу закладів загальної середньої освіти.

 

Комітет ВР закликав МОН вчасно затвердити Порядок прийому до вишів. Недотримання строків затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році негативно вплинуло на організацію та проведення вступних випробувань.

 

Участь у спеціальній сесії ЄВІ планують узяти 10 тисяч вступників. Зареєструватись для участі в спецсесії ЄВІ могли вступники, які не брали участь в основній і додатковій сесії ЄВІ, а також абітурієнти, які бажають повторно скласти іспит і отримати право на участь у вступі.