За перший тиждень НМТ у Житомирській області на складання з’явилися майже 100% учнів

За інформацією Департаменту освіти і науки Житомиської ОВА, в області у період з 7 по 14 червня зареєстровані на здачу НМТ 6265 осіб, для складання тестування з’явилися 6000 осіб або 96%. За останні роки це гарний показник.

Тестування триває. Водночас, нагадуємо про інформаційну тишу щодо адрес місць та пунктів НМТ та іншим питанням, що можуть містити небезпеку для дітей у період проходження НМТ.

Загалом у Житомирській області зареєстровано 10107 абітурієнтів для участі у національному мультипредметному тесті (8108 особа – у 2022 році).

Для проведення НМТ в області створено 27 тимчасових екзаменаційних центрів (далі – ТЕЦ) на базі закладів загальної середньої та вищої освіти (15 ТЕЦ– у 2022 році).

У ТЕЦ під час однієї зміни проходитимуть тестування, як правило, 35 – 60 учасників.

В усіх ТЕЦ є укриття цивільного захисту, що може забезпечити одночасне перебування в ньому всіх учасників сесії (зміни) тестування та працівників ТЕЦ під час однієї зміни.

Довідково. НМТ – комп’ютерний онлайн-тест, що складається з трьох блоків: два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажає пройти на вибір, він зазначив під час реєстрації для участі в НМТ.

Тестування триває 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин.

Основна сесія НМТ триватиме впродовж трьох навчальних тижнів – до 23 червня. Тестування відбувається у дві зміни.

У 2023 році передбачено також проведення додаткової сесії – 11-24 липня.

Переважна більшість учасників НМТ братиме участь в основній сесії тестування, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової сесії.