Головні події освітянського тижня 

Європа надасть €100 млн на підтримку українських шкіл

Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала надання 100 млн євро на підтримку українських шкіл напередодні свого візиту до Києва, повідомляє Інтерфакс-Україна. За її словами, російські удари пошкодили чи зруйнували понад 70 шкіл, а півмільйона українських дітей розпочали навчальний рік у Європейському Союзі.

Вона також зазначила, що багато інших шкіл в Україні просто не мають класної кімнати, до якої діти могли би піти.

 

Видатки на освіту наступного року складуть 155 млрд грн

Видатки на освіту в 2023 році стануть третьою за розміром статтею видатків Державного бюджету після видатків на національну безпеку та оборону і медицину.

Відповідні показники закладені у проекті закону про Державний бюджет України на 2023 рік, що схвалений Кабінетом Міністрів і найближчим часом буде переданий на розгляд Верховної Ради.

Через повномасштабне воєнне вторгнення урядом закладено збільшене фінансування сектору безпеки і оборони на рівні 17,8% ВВП, що у тричі більше, ніж у держбюджеті-2022.

 

Навчання в умовах війни: як здобувати знання під звуки сирен?

Цьогоріч навчальний рік для тисяч українських дітей розпочнеться під звуки тривог. Хтось прослухає перші уроки вдома за дистанційною або сімейною формою навчання, а хтось на більш безпечних територіях піде до школи. Саме про очну форму навчання, яка викликає в учителів та батьків найбільше запитань, розповідає психолог благодійної організації СОС Дитячі Містечка Наталія Простун.

 

Профспілки пропонують проіндексувати мінімальну зарплату

Представники об’єднань профспілок пропонують передбачити у Державному бюджеті на 2023 рік індексацію мінімального розміру заробітної плати.

Відповідна позиція висловлена представниками об’єднань профспілок за результатами зустрічі з представниками Міністерства фінансів, на якій було обговорено проект Державного бюджету на 2023 рік.

У профспілках зазначають, що індексація розміру мінімальної заробітної плати дозволить недопустити збільшення розривів між розмірами прожиткового мінімуму, посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду та фактичного розміру прожиткового мінімуму.

Водночас у Міністерстві фінансів наголошують, що показники проекту Державного бюджету передбачають дефіцит держбюджету у 20% ВВП (1,3 трлн грн).