Дев’ята Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» та Шоста Міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu»

ПРОГРАМА РОБОТИ

24 жовтня 2017 року

Концертний зал

10:30 – 11:00 Презентація художніх колективів ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
11:00 – 11:50 Урочисте відкриття Дев’ятої Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» та Шостої Міжнародної виставки освіти за кордоном «World Edu». Нагородження переможців конкурсів «Лідер інновацій в освіті» та «Видатні наукові та науково-практичні досягнення в освіті».
16:00 – 17:00 Нагородження переможців конкурсів із тематичних номінацій.

24 жовтня 2017 року

Конференц – зал № 1 – (ЮН-ПРЕС – Медіа-зал)

10:00 – 11:00

 

Презентація «Науково-методичний супровід інноваційних технологій інклюзивного навчання в закладах освіти Запорізької області».

Доповідачі: Гура Тетяна Євгенівна, д.психол.н., професор, в.о. ректора комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради; Лупінович Світлана Миколаївна, к.пед.н., доцент, завідувач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради; Волошина Тетяна Анатоліївна, старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя; Марієва Ірина Геннадіївна, директор навчально-виховного комплексу № 6 м. Енергодара Запорізької області.

Питання, що обговорюватимуться: реалізація моделі інклюзивної освіти в Запорізькій області: досвід та перспективи; науково-методичне та організаційне забезпечення впровадження інклюзивної освіти в Запорізькій області; науково-методичний супровід професійного зростання корекційних педагогів закладів освіти з інклюзивною формою навчання; реалізація функціональної моделі психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах ЗНЗ із інклюзивною формою навчання.

Цільова аудиторія: викладачі, наукові працівники, вчителі, керівники закладів освіти.

12:00 – 13:00 Круглий стіл «Початкова освіта: виклики сьогодення».

Модератор: Онопрієнко Оксана Володимирівна, завідувач відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України.

Доповідачі: Савченко Олександра Яківна, головний науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України; Бібік Надія Михайлівна, головний науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України; Пономарьова Катерина Іванівна, провідний науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України; Мартиненко Валентина Олександрівна, провідний науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України; Прищепа Ольга Юхимівна, старший науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України; Листопад Наталія Петрівна, науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України; Вашуленко Оксана Вікторівна, науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України; Андрусенко Ірина Володимирівна, науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України.

13:10 – 14:10 Круглий стіл «Хайвмайнд – нова траєкторія розвитку особистості: філософські, науково-методичні та практичні засади».

Проводить: Дровозюк Степан Іванович, д.і.н., професор, ректор комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти».

Учасники: Друзь Лариса Всеволодівна, завідувач лабораторії педагогічної майстерності та освітніх інновацій комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти»; Петрушенко Олег Юрійович, вчитель математики комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради»; Дубина Алла Іванівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»; Цвігун Олена Валеріївна, вчитель початкових класів комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради»; Чабан Наталія Володимирівна, учитель інформатики та математики комунального закладу «НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія № 6 Вінницької міської ради»; Командістова Лариса Василівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 14 Вінницької міської ради»; Слушний Олег Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради»; Когут Тетяна Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія № 23 Вінницької міської ради»; Шевченко Ілона Андріївна, викладач кафедри екології, природничих та математичних наук КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти»; Гандзюк Таїса Василівна, вчитель української мови та літератури комунального закладу «Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів № 31 Вінницької міської ради»; Савчук Лариса Валентинівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 35 Вінницької міської ради»; Галан Наталія Євгеніївна, вчитель математики та інформатики комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 35 Вінницької міської ради»; Король Альона Валеріївна, вчитель-логопед комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 4 Вінницької міської ради»; Журавель Наталія Володимирівна, вихователь-методист комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 72 Вінницької міської ради»; Хитра Світлана Анатоліївна, вихователь-методист комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 75 Вінницької міської ради»; Чопик Леся Іванівна, к.пед.н., завідувач лабораторії корекційної педагогіки та психології, викладач кафедри психології комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти»; Гарник Валентина Віталіївна, вчитель української мови та літератури комунального закладу «Гуманітарна гімназія № 1 ім. М. І. Пирогова Вінницької міської ради».

14:20 – 15:50 Круглий стіл «Стан, проблеми та перспективи модернізації дослідно-експериментальної роботи Миколаївської спеціалізованої школи «Академія дитячої творчості» авторської школи Ганни Матвєєвої.

Учасники: Матвєєва Ганна Дмитрівна, к.пед.н., директор Миколаївської спеціалізованої школи «Академія дитячої творчості»; Топузов Олег Михайлович, д.пед.н., професор, член-кореспондент НАПН України, віце-президент НАПН України, директор Інституту педагогіки НАПН України; Калініна Людмила Миколаївна, д.пед.н., професор, завідувач відділу економіки та управління загальною середньою освітою Інституту педагогіки НАПН України; Отич Олена Миколаївна, д.пед.н., професор, проректор з науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України; Завалевський Юрій Іванович, д.пед.н., в.о. директора, Перший заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Кириленко Світлана Володимирівна, к.пед.н., начальник відділу дослідження підготовки вчителів ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Кіян Ольга Іванівна, к.пед.н., куратор науково-педагогічного проекту «Інтелект України», науковий співробітник відділу підготовки вчителів ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Помиткін Едуард Олександрович, д.психол.н., професор, завідувач відділу психології праці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, директор Психологічного консультативно-тренінгового центру Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України; Чапкіс Григорій Миколайович, народний артист України, почесний професор КНУКіМ, професор Київського університету імені Бориса Грінченка, кавалер ордена Святого Станіслава; Мойсеєнко Володимир Олександрович, Народний артист України, артист естради, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, професор КНУКіМ.

Питання, що обговорюватимуться: актуальні питання реалізації експериментальної діяльності у ЗНЗ у дискурсі Нової української школи.

Цільова аудиторія: педагоги й керівники закладів загальної середньої освіти.

16:00 – 16:45 Презентація «Упровадження результатів проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів».

Доповідачі: Степаненко Сергій Миколайович, професор, ректор Одеського державного екологічного університету; Сафранов Тамерлан Абісалович, професор, завідувач кафедри екології та охорони довкілля Одеського державного екологічного університету; Польовий Анатолій Миколайович, професор, завідувач кафедри агрометеорології та агрометпрогнозів Одеського державного екологічного університету; Шаблій Олег Віталійович, начальник відділу міжнародних звʼязків Одеського державного екологічного університету.

Питання, що обговорюватимуться: мета та основні завдання проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів»; напрями діяльності за проектом; найважливіші результати і досягнення консорціуму у виконанні проекту.

Цільова аудиторія: науково-педагогічні працівники ВНЗ, науковці, студенти та молоді вчені.

17:00 – 18:00 Круглий стіл «Громада і опорна школа: співпраця для забезпечення якості освіти».

Тема: «Територія і фактори середовища, що впливають на забезпечення якості освіти жителів громад».

Доповідач: Наталія Клокар, д.пед.н., професор кафедри державної служби ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

Тема: «Громада, управління освіти ОТГ і опорна школа: від визначення стратегії до конкретних дій щодо забезпечення якості освіти» (з досвіду роботи відділу освіти, молоді та спорту Маразліївської ОТГ Білгород- Дністровського району Одеської області).

Доповідачі: Ірина Гайцук, начальник управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконавчих органів Маразліївської сільської ради Одеської області; Вікторія Новостройна, заступник директора з навчально-виховної роботи Олексіївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – філії Широківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Маразліївської сільської ради Одеської області.

Тема: «Шляхи взаємодії відділу освіти РДА, сільської ради та опорної школи в забезпеченні умов навчання та розвитку: перший досвід, успіхи і невдачі, перспективи співпраці» (з досвіду роботи відділу освіти Білоцерківської РДА Київської області та Шкарівської ЗОШ І–ІІІ ступенів – опорної школи Білоцерківського району).

Доповідачі: Оксана Кравченко, начальник відділу освіти Білоцерківської районної державної адміністрації; Вячеслав Крутаков, директор Шкарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – опорної школи Білоцерківського району Київської області.

Тема: «Управління системою освіти ОТГ в умовах Нової української школи: основні принципи та функції».

Доповідач: Лілія Гунько, завідувач сектору взаємодії з ОТГ і опорними школами відділу післядипломної педагогічної освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Питання, що обговорюватимуться: новий Закон України «Про освіту» і шляхи його імплементації на рівні місцевої громади в частині розвитку мережі опорних шкіл; освіта як результат: соціальна значущість якості освіти для розвитку громадянського суспільства; партнерство влади і громади з адміністрацією опорної школи, педагогічною й батьківською спільнотою в створенні умов для забезпечення якості освіти; опорна школа та її філії: від конкуренції до ефективної взаємодії; науково-методичний супровід навчально-виховного процесу: яка методична служба потрібна опорній школі; автономія опорної школи в умовах децентралізації влади: наскільки незалежним може бути директор у своїй управлінській політиці.

Цільова аудиторія: директори шкіл, керівники місцевих органів управління освітою, зокрема ОТГ, науково-педагогічні працівники, представники державних органів влади та місцевого самоврядування.

24 жовтня 2017 року

Конференц-зал № 2 – (Кінолекційний зал)

10:00 – 10:50 Педагогічний коучинг «Методи і форми навчання молодших школярів в умовах реалізації Концепції Нової української школи».

Доповідачі: Бібік Надія Михайлівна, д.пед.н., професор, академік НАПН України, головний науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України; Скворцова Світлана Олексіївна, д.пед.н., професор, член-кореспондент НАПН України, завідувач кафедри математики і методики її навчання Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського; Онопрієнко Оксана Володимирівна, к.пед.н., с.н.с., завідувач відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України; Пристінська Марина Сергіївна, заступник директора Новопечерської школи м. Києва; Большакова Інна Олексіївна, методист Новопечерської школи м. Києва.

Питання, що обговорюватимуться: оновлення методів і форм реалізації процесу навчання у перших класах, які беруть участь у всеукраїнському експерименті з пілотування нового Стандарту освіти.

Цільова аудиторія: вчителі початкових класів, методисти, керівники шкіл, управлінь і відділів освіти.

12:00 – 14:00 Всеукраїнська науково-практична конференція «Науково-методичні засади створення інноваційної моделі STEM-освіти».

Керівники: Романенко Михайло Ілліч, д.філос.н., професор, ректор КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»; Бутурліна Оксана Василівна, к.філос.н., завідувач кафедри управління інформаційно-освітніми проектами КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»; Патрикеєва Олена Олександрівна, к.пед.н., начальник відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «Сучасні моделі впровадження STEM-освіти: світовий досвід та українська реальність».

Доповідач: Бутурліна Оксана Василівна, к.філос.н., завідувач кафедри управління інформаційно-освітніми проектами КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».

Тема: «Від STEM-освіти до STEM-кар’єри».

Доповідач: Саприкіна Марина Анатоліївна, голова правління неурядової організації Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», засновник ГС «СТЕМ-коаліція».

Тема:  «Мотиваційна та технологічна готовність учасників навчально-виховного процесу до впровадження STEM-освіти».

Доповідачі: Лисоколенко Тетяна Володимирівна, к.філос.н., доцент кафедри філософії освіти КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»; Довгаль Сергій Володимирович, к.філос.н., доцент кафедри управління інформаційно-освітніми проектами КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».

Тема: «STEM – яким повинен бути».

Доповідач: Григор’єв Сергій Борисович, к.фіз.-мат.н., доцент, директор Дніпровського ліцею інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті імені О. Гончара.

Тема: «STEM-середовище, що виховує дослідників».

Доповідач: Годована Ганна Анатоліївна, директор комунального закладу освіти «Навчально-виховний комплекс № 1» Покровської міської ради Дніпропетровської області.

Тема: «Розвиток STEM-центрів в умовах децентралізації в Україні. STEM – освіта у громаді, STEM розвиває громаду, чи громада розвиває STEM?»

Доповідач: Блоха Ольга Миколаївна, заступник директора комунального закладу «Царичанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Царичанської селищної ради Дніпропетровської області.

Тема: «Науково-технічна творчість та STEM: від мрії до втілення».

Доповідач: Волкова Людмила Василівна, директор Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді.

Тема: «Мейкерство як інноваційний підхід у впровадженні STEM-освіти».

Доповідач: Сахно Євгеній Костянтинович, директор комунального закладу «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23» Нікопольської міської ради Дніпропетровської області.

Тема: «Музейні технології у STEM-освіті».

Доповідач: Артем’єва Оксана Євгенівна, вчитель хімії комунального закладу освіти «Спеціалізована школа № 67 еколого-економічного профілю» Дніпровської міської ради.

Питання, що обговорюватимуться: конференція стане місцем перетину різних дисциплінарних підходів. Їх поєднання в одному тематичному просторі дасть можливість глибокого аналітичного проникнення у середовище STEM та буде поштовхом до критичного аналізу проблем і перспектив втілення у світовій та національній освітянській практиці.

Цільова аудиторія: науково-педагогічні працівники, керівники та педагоги дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

14:00 – 15:50 Конференція «STEM – світ інноваційних можливостей».

Тема: «STEM-центри – науково-освітній ресурс в єдиному інформаційному просторі».

Доповідач: Патрикеєва Олена Олександрівна, начальник відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «STEM-освіта в Україні – концептуальні засади».

Доповідачі: Стрижак Олександр Євгенійович, д.т.н., заступник директора з наукової роботи Національного центру «Мала академія наук України»; Василашко Ірина Павлівна, завідувач сектору відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «Запровадження STEM-підходів у дошкільній освіті».

Доповідач: Крутій Катерина Леонідівна, д.пед.н. Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Тема: «Мистецтво як форма пізнання оточуючого світу дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку».

Доповідач: Стеценко Ірина Борисівна, науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України.

Тема: «STEM-освіта: ігрові технології».

Доповідач: Гончарова Наталія Олександрівна, к.пед.н., старший науковий співробітник відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «Науково-дослідна та ігрова діяльність на уроках природознавства».

Доповідач: Башлик Марія, керівник лабораторії наукових розваг «Весела наука».

Тема: «Можливості інтегрованих уроків у початковій школі».

Доповідач: Коршунова Ольга Вікторівна, методист вищої категорії відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «Реалізація оновлених стандартів початкової освіти в контексті Нової української школи».

Доповідач: Хмуренко Валентина Анатоліївна, директор комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа № 3 з профільними класами імені М. Островського» м. Жовті Води Дніпропетровської області.

Цільова аудиторія: науковці, керівники навчальних закладів, методисти, вчителі.

16:00 – 18:00 Круглий стіл «Позашкілля в Законі України «Про освіту».

Модератор: Мосякова Ірина Юліївна, голова підкомітету позашкільної освіти Громадської ради при МОН України, керівник Київського відділення міжнародної асоціації позашкільної освіти, заслужений працівник освіти України, відмінник столичної освіти, директор Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» м. Києва.

Учасники: Середницька Алла Дмитрівна, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України; Свирська Тетяна Іванівна, завідувач науково-методичного центру гуманітарної освіти та виховання Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Б. Грінченка, заслужений працівник освіти України; Кардаш Наталія Василівна, к.пед.н., доцент кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова; Корецька Леся Володимирівна, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Ткаченко Вікторія Василівна, начальник відділу позашкільної освіти департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації); Левченко-Гаптенко Галина Олександрівна, директор Центру дитячої та юнацької творчості Солом’янського району м. Києва, відмінник освіти України, відмінник столичної освіти, голова методичного об’єднання керівників позашкільних навчальних закладів м. Києва.

24 жовтня 2017 року

Конференц-зал № 3 – (Аудиторія 217-а)

10:00 – 10:50 Круглий стіл «Нова початкова школа: простір освітніх можливостей».

Доповідачі: Касьянова Ольга Володимирівна, к.пед.н., доцент, проректор з наукової роботи Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Данильєв Анатолій Олексійович, к.і.н., доцент, проректор з навчальної роботи Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Стрельцова Наталія Михайлівна, методист кафедри педагогіки та психології Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Ткачук Вікторія Айсбергівна, учитель початкових класів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 Рубіжанської міської ради Луганської області; Чернишова Яна Олександрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Рубіжанської міської ради Луганської області; Петренко Тетяна Юріївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Попаснянської багатопрофільної гімназії № 25 Попаснянської районної ради Луганської області; Мащенко Олена Миколаївна, учитель початкових класів Лиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старобільської районної ради Луганської області.

Питання, що обговорюватимуться: професійний розвиток учителя початкової школи в системі післядипломної педагогічної освіти; інноваційні технології в освітньому просторі початкової школи; формування соціальних компетентностей молодших школярів у Новій українській школі.

Цільова аудиторія: науково-педагогічні працівники, керівники та педагоги навчальних закладів.

10:50 – 11:35 Семінар «Формування інформаційно-комунікаційних компетентностей учителів та учнів у Новій українській школі».

Доповідачі: Стецюк Юрій Вікторович, директор департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації; Цимбал Ірина Іванівна, к.пед.н., доцент, ректор Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Стасюк Вікторія Сергіївна, методист кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Єфіменко Лариса Анатоліївна, директор Марківської гімназії Марківської районної державної адміністрації Луганської області; Касатова Ольга Леонідівна, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 8 Лисичанської міської ради Луганської області»; Мірошніченко Олена Іванівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Кризької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Марківської районної державної адміністрації Луганської області; Саламатіна Олена Володимирівна, вихователь-методист комунального дошкільного навчального закладу № 12 «Малюк» (комбінованого типу) Сєвєродонецької міської ради Луганської області.

Питання, що обговорюватимуться: дистанційне навчання педагогів продуктам Microsoft у рамках програми Imagine Academy;  використання електронного ресурсу навчально-інформаційного призначення «Е-школа»; хмарні сервіси та сервіси Web 2.0 як чинник створення інноваційного освітнього простору; упровадження дистанційної форми навчання в сільській школі; формування ключових компетентностей у дітей дошкільного віку засобами ІКТ.

Цільова аудиторія: науково-педагогічні працівники, керівники та педагоги навчальних закладів.

12:00 – 12:50 Дискусійна панель «Співпраця з роботодавцями у впровадженні елементів дуальної системи».

Учасники: Сергеєва Лариса Миколаївна, д.пед.н., професор кафедри державної служби та менеджменту освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України; Демура Антон Львович, к.т.н., заступник директора департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації; Колеснікова Олена Валеріївна, заступник виконавчого директора всеукраїнського об’єднання гірничо-металургійного комплексу Федерації Металургів України; Василиненко Віктор Михайлович, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, заслужений працівник освіти України; Микитюк Світлана Миколаївна, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області; Сиротюк Вячеслав Григорович, директор Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею, заслужений працівник освіти України; Стойчик Тетяна Іванівна, к.пед.н., заступник директора з навчально-виробничої роботи Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею; Ворона Лариса Миколаївна, директор ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг», заслужений працівник освіти України; Осипенко Сергій Миколайович, директор ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей»; Купрієвич Вікторія Олександрівна, старший викладач кафедри державної служби та менеджменту освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України; Скрипник Людмила Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею; Лень Михайло Миколайович, заступник директора з навчально-виховної роботи Кіровоградського професійного ліцею побутового обслуговування.

Питання, що обговорюватимуться: дульна система підготовки як один із напрямків забезпечення конкурентоздатності фахівця професійного навчального закладу.

Цільова аудиторія: керівні та педагогічні працівники закладів професійної освіти, роботодавці.

13:00 – 13:50 Презентація «Формування готовності педагога до роботи в умовах реформування освіти» (з досвіду роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області)».

Проводить: Білянін Григорій Іванович, к.пед.н., доцент, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

Доповідачі: Куриш Наталія Костянтинівна, завідувач НМЦ менеджменту та з координації діяльності РМК/ММК Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; Кошурба Григорій Григорович, завідувач НМЦ інформаційних технологій навчання Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; Намака Олеся Сидорівна, завідувач районного методичного центру управління освіти Глибоцької районної державної адміністрації Чернівецької області; Зегрюк Микола Емануїлович, директор ліцею № 3 Чернівецької міської ради; Онищук Світлана Ярославівна, директор Мамаївського загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів № 2 Кіцманського району Чернівецької області; Скидан Антоніна Олександрівна, завідувач Усть-Путильського дошкільного навчального закладу Путильського району Чернівецької області.

Питання, що обговорюватимуться: інновації в підготовці та перепідготовці педагогічних кадрів і їх адаптації до нових вимог Нової української школи.

Цільова аудиторія: керівники органів управління освітою, закладів освіти; методисти методичних кабінетів/центрів та інститутів післядипломної педагогічної освіти; педагогічні працівники.

14:00 – 15:50 ARTROOM.

Тема: «Ебру – техніка малюнку на воді».

Представляє: Веремеєнко Оксана, керівник гуртка «Ебру» комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 14 Вінницької міської ради».

Тема: «Місто Майстрів». Використання ігрових посібників у корекційно-відновлювальній роботі з дітьми, що мають порушення зору.

Представляють: Станіславчук Ірина Валеріївна, вихователь-методист комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 60 Вінницької міської ради»; Лисенко Тетяна Петрівна, тифлопедагог комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 60 Вінницької міської ради»; Антонюк Ірина Валеріївна, вихователь комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 60 Вінницької міської ради».

Тема: «Чарівна сила природи». Комплексне використання інноваційних оздоровчих технологій у дошкільному навчальному закладі.

Представляють: Шликова Наталія Анатоліївна, вихователь комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 72 Вінницької міської ради»; Шоломицька Ольга Михайлівна, вихователь комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 72 Вінницької міської ради».

Тема: «Манна феєрія».

Представляє: Дремко Ірина Петрівна, практичний психолог комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради».

Тема: «Аромаетюд».

Представляє: Сокор Світлана Сергіївна, соціальний педагог комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради».

16:00 – 16:45 Круглий стіл «Європейська студія інтернаціоналізації суспільного досвіду в сферу української системи надання соціальних і психолого-педагогічних послуг».

Доповідач: Кузьменко Тетяна Миколаївна, консультант психолого-медико-педагогічної служби, викладач кафедри практичної психології ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Питання, що обговорюватимуться: перспективи та стратегії  інтернаціоналізації суспільного досвіду в сферу української системи надання соціальних і психолого-педагогічних послуг.

Цільова аудиторія: викладачі вищих навчальних закладів, студенти.

17:00 – 17:45 Круглий стіл «Роль ІКТ у розвитку творчого потенціалу учасників навчально-виховного процесу».

Доповідачі: Корінна Людмила Віталіївна, директор КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради; Калачова Лариса Володимирівна, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради; Опанасенко Вадим Вікторович, керівник інформаційно-видавничого центру КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради; Бондар Сергій Павлович, вчитель інформатики КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради; Нестерчук Світлана Іванівна, вчитель-методист математики КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради; Канарський Геннадій Миколайович, вчитель предмету «Захист Вітчизни» КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради.

24 жовтня 2017 року

Конференц-зал № 4 – (Бібліотека – 1 поверх)

10:00 – 11:00 Дискусійна панель «Сучасні тренди в освіті».

Доповідачі: Бодик Остап Петрович, к.пед.н., в.о. ректора Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Пасечнікова Лариса Павлівна, к.пед.н., завідувач кафедри менеджменту освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Абизов Вадим Євгенович, к.політ.н., доцент, завідувач відділу міжнародної інтеграції Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Антоненко Віталій Віталійович, завідувач відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Гладкова Ганна Валентинівна, завідувач відділу координації роботи методичних служб Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Коваленко Олександр Вікторович, завідувач відділу атестації педагогічних кадрів Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Фарін Станіслав Леонідович, завідувач відділу зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Питання, що обговорюватимуться: перевернуте навчання, проектні технології навчання, дистанційне навчання, проекти STEАM-освіти, хмарні сервіси в навчанні.

Цільова аудиторія: науковці, працівники закладів післядипломної освіти, методичних служб, навчальних закладів.

12:00 – 14:00 Науково-практична конференція «Актуальні проблеми створення системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти».

Проводять: Луговий  Володимир Іларіонович, дійсний член (академік) НАПН України, д.пед.н., професор, заслужений працівник освіти України, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України; Світлана Шитікова, директор проекту ЄС «Національний Темпус-офіс в Україні» (Національний Еразмус+ офіс в Україні, НЕО).

Тема: «Система внутрішнього забезпечення якості Сумського державного університету: досвід імплементації ESG 2015».

Доповідач: Васильєв Анатолій Васильович, к.т.н., професор, ректор Сумського державного університету.

Тема: «Досвід формування європейської системи управління якістю в Івано-Франківському національному медичному університеті».

Доповідач: Ерстенюк Ганна Михайлівна, д.біол.н., професор, перший проректор ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет».

Тема: «Принципи системи управління якістю освіти в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут».

Доповідач: Мигущенко Руслан Павлович, д.т.н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

14:10 – 15:00 Презентація «Документ-камери і сканери для освіти».

Проводить: Кравченко Катерина Анатоліївна, бренд-менеджер по документ-камерам ТОВ «Інтер Системс».

Питання, що обговорюватимуться: що таке документ-камера та як нею користуватися на уроках; як зацікавити учнів на заняттях за допомогою документ-камери; як обрати документ-камеру та які її функції стануть у нагоді в навчальному процесі; як швидко опанувати документ-камеру; як сканувати товсті книжки та великі купи документів за 20 хвилин.

Цільова аудиторія: керівники ВНЗ і управлінь освіти, викладачі, вчителі, директори шкіл.

15:10 – 16:40

 

Семінар «Освіта в Австрії: державні та приватні вищі навчальні заклади, закриті школи, мовні курси, мовні табори».

Доповідач: Марія Карабут, директор компанії «Animar Reisebüro GmbH».

24 жовтня 2017 року

Майстер-клас на стенді товариства з обмеженою відповідальністю «АВ-ПРО»

(1-й поверх, стенд № 42)

12:30–13:30 Тема: «Особливості використання інтерактивних засобів навчання на сучасному уроці».

Проводить: Бурангулов Владислав Рафісович, сертифікований тренер-методист ТОВ «АВ-ПРО».

Питання, що обговорюватимуться: як працювати з сучасними технічними засобами навчання; як ефективно користуватися програмним забезпеченням; як інтегрувати навчальні матеріали з медіатеки вчителя в інтерактивний урок; де знайти найкращі ресурси з готовими електронними уроками.

24 жовтня 2017 року

Презентація на стенді Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець»

(2-й поверх, стенд № 2)

12:00–13:00 Презентація «80 років у позашкільному освітньому просторі України».

24 жовтня 2017 року

Заходи на стенді ТОВ «Львівський медичний інститут», ТОВ «Медичний коледж «Монада», ТОВ «Медичне училище «Медик»

(2-й поверх, стенд № 15)

14:00–15:00 Презентація «Харчування для репродуктивної системи».

Проводить: Анастасія Ткачук, студентка 5 курсу медичного факультету Львівського медичного інституту.

Презентація «Харчування для здорових зубів».

Проводить: Остап Гайдучок, студент 5 курсу стоматологічного факультету Львівського медичного інституту.

Презентація «Чисті зуби – запорука здоров’я».

Проводить: Даниїл Захарченко, студент Медичного коледжу «Монада».

Майстер-клас «Моделювання зубів верхньої та нижньої щелепи».

Проводить: Влад Томашук, студент 3 курсу відділення «Стоматологія ортопедична» Медичного училища «Медик».

24 жовтня 2017 року

Майстер-класи на стенді ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

(2-й поверх, стенд № 100)

12:00–15:00 Майстер-клас «Декоративна композиція в техніці мікс-медіа».

Проводить: Носаченко Тетяна Борисівна, к.пед.н., доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Майстер-клас «Текстильна аплікація «Дерево життя».

Проводить: Стрілець Ольга Володимирівна, к.пед.н., доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Майстер-клас «Імпресія кольору» – майстер-клас з живопису».

Проводить: Мотузок Роман Миколайович, старший викладач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Майстер-клас «Український вінок – символ жіночої вроди».

Проводить: Шпитальова Олена Вадимівна, викладач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Майстер-клас «Ниткографія».

Проводить: Шокірова Заріна Рустамівна, викладач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

24 жовтня 2017 року

Майстер-класи на стенді КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут

післядипломної педагогічної освіти»

(2-й поверх, стенд № 102)

12:00–14:00

 

 

 

 

 

 

14:00–16:00

Майстер-клас «Виготовлення робота».

Проводить: Спиця Вікторія Миколаївна, керівник гуртка оригамі комунального позашкільного навчального закладу «Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді».

Майстер-клас «Український сувенір».

Проводить: Литовченко Любов Анатоліївна, керівник гуртка «Житечко» комунального позашкільного навчального закладу «Станція юних техніків» Кам’янської міської ради Дніпропетровської області.

Майстер-клас «Виготовлення інтерактивного сувеніру».

Проводить: Балабанова Вікторія Анатоліївна, керівник гуртка «Моделювання іграшки та сувеніру» комунального позашкільного навчального закладу «Станція юних техніків» Новокодацького району Дніпровської міської ради.

Майстер-клас «Виготовлення моделі кордового літака».

Проводить: Рум’янцева Ганна Миколаївна, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання» комунального позашкільного навчального закладу «Станція юних техніків» Покровського району Криворізької міської ради Дніпропетровської області.

24 жовтня 2017 року

Майстер-класи/ярмарок на стенді КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти»

(2-й поверх, стенд № 97)

10:00–17:00 Майстер-клас «Святкові декоративні прикраси».

Проводить: Саламаткіна Іванна Ростиславівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Загальноосвітня школа І ступеня № 5 Вінницької міської ради».

Майстер-клас «Виготовлення квіткових прикрас у техніці канзаші».

Проводить: Парамзіна Світлана Василівна, вчитель трудового навчання та інформатики комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради».

Майстер-клас «Мелодія кави» (виготовлення ванільно-кавових мяких іграшок).

Проводить: Бортюк Вікторія Володимирівна, вчитель трудового навчання комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Вінницької міської ради».

Майстер-клас «Святкові сувеніри».

Проводить: Білявська Лариса Григорівна, вчитель трудового навчання комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 Вінницької міської ради».

Майстер-клас «Подарунковий набір».

Проводить: Паламарчук Тетяна Дмитрівна, вчитель початкових класів комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 Вінницької міської ради».

Майстер-клас «Виготовлення листівки за допомогою фрактальних зображень».

Проводить: Пархоменко Тамара Віталіївна, вихователь комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 72 Вінницької міської ради».

Майстер-клас «Чарівний світ мистецтва витинанки».

Проводить: Кілімович Ніна Михайлівна, вихователь комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 75 Вінницької міської ради».

25 жовтня 2017 року

Конференц – зал № 1 – (ЮН-ПРЕС – Медіа-зал)

10:00 – 10:50 Круглий стіл «Роль інформаційних технологій у підготовці фахівців професійної освіти».

Доповідачі: Коноваленко Ольга Степанівна, головний редактор Всеукраїнського громадсько-політичного тижневика «Освіта»; Деркач Тетяна Михайлівна, д.пед.н., доцент, завідувач кафедри професійної освіти в сфері технологій та дизайну Київського національного університету технологій та дизайну; Богославець Любов Петрівна, к.пед.н, доцент кафедри професійної освіти в сфері технологій та дизайну Київського національного університету технологій та дизайну; Внукова Ольга Миколаївна, к.пед.н., доцент кафедри професійної освіти в сфері технологій та дизайну Київського національного університету технологій та дизайну; Коноваленко Юрій Васильович, к.пед.н., доцент кафедри професійної освіти в сфері технологій та дизайну Київського національного університету технологій та дизайну.

Питання, що обговорюватимуться: ефективність модульного освітнього середовища у формуванні компетентностей майбутніх педагогів; електронний журнал як фактор підвищення результативності навчання студентів; психолого-педагогічні аспекти застосування інформаційно-комунікативних технологій у ВНЗ; управління часом і роль інформаційно-комунікативних технологій в опануванні іноземних мов.

Цільова аудиторія: викладачі вищих навчальних закладів, аспіранти, студенти.

11:00 – 11:50 Круглий стіл «Адміністративний контроль щодо організації інклюзивного навчання в загальноосвітньому навчальному закладі».

Доповідачі: Мяновська Тетяна Миколаївна, завідувач науково-методичного центру управління освіти Житомирської міської ради; Талько Марія Дмитрівна, методист науково-методичного центру управління освіти Житомирської міської ради; Левченко Марія Петрівна, директор загальноосвітньої україно-італійської школи «Всесвіт» І-ІІ-ІІІ ступенів, яка заснована на власності Житомирського обласного благодійного фонду «Арка»; Сірош Оксана Євгеніївна, заступник директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 19 м. Житомира; Маліновська Ольга Броніславівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Житомирської загальноосвітньої спеціалізованої  школи І-ІІІ ступенів № 16; Трембіцька Любов Олексіївна, заступник директора з навчально- виховної роботи Житомирської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів № 26.

Питання, що обговорюватимуться: організація інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах м. Житомира; організація інклюзивного навчання у приватній школі «Всесвіт»; робочий день асистента вчителя закладу (з досвіду роботи); індивідуальна програма розвитку дитини з особливими освітніми потребами в класах з інклюзивним навчанням; алгоритм роботи над індивідуальною програмою розвитку тощо.

Цільова аудиторія: вчителі, методисти науково-методичних центрів, заступники директорів з навчально-виховної роботи, асистенти вчителів.

12:00 – 12:45 Майстер-клас «Виклики дослідження PISA: чого і як навчати на уроках української мови?».

Доповідачі: Рудь Олена Леонідівна, заступник головного редактора ТОВ «Літера ЛТД».

Питання, що обговорюватимуться: як реалізувати принцип синхронізації мовної і мовленнєвої ліній, закладений в оновленій програмі; як добирати та аналізувати тексти, відповідно до моделі міжнародного дослідження PISA на уроках української мови.

Цільова аудиторія: методисти, вчителі української мови та літератури.

13:00 – 13:50 Семінар «Ключові аспекти створення інклюзивного освітнього середовища в регіоні».

Доповідачі: Шегеда Антон Федорович, проректор з науково-методичної роботи комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради; Коврігіна Лілія Михайлівна, доцент кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради; Філанчук Світлана Валентинівна, завідувач інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради Житомирської області; Кузнєцова Оксана Володимирівна, директор навчально-виховного комплексу «Школа-гімназія» № 2 імені В. Сингаївського м. Коростеня Житомирської області; Тонкошкура Ірина Анатоліївна, директор спеціалізованої загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням іноземних мов І-ІІІ ступенів № 1 імені Т. Г. Шевченка м. Бердичева Житомирської області; Доготар Юрій Валентинович, методист комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради.

Цільова аудиторія: методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, районних, міських управлінь/департаментів/відділів освіти, методичних служб відділів освіти ОТГ, директори шкіл, вчителі, асистенти вчителів.

14:00 – 14:50 Презентація «Інтерактивна дошка – нові можливості для освіти».

Проводять: Серебрянська Катерина Володимирівна, маркетолог ТОВ «Інтер Системс»; Садовников Євгеній Геннадійович, керівник відділу продажів ТОВ «Інтер Системс».

Питання, що обговорюватимуться: ми маємо на меті продемонструвати, які конкретні вчительські завдання можна вирішити за допомогою інтерактивної дошки. На семінарі-презентації ви дізнаєтесь: як інтерактивна дошка допоможе зробити навчальний процес цікавим і захоплюючим; чим корисна інтерактивна дошка в школі та ВНЗ, на тренінгах і семінарах;  як використовувати функції інтерактивної дошки для ефективного навчання; як швидко навчитись працювати з інтерактивною дошкою; а також побачите все на власні очі та зможете спробувати працювати з інтерактивною дошкою власноруч.

Цільова аудиторія: керівники ВНЗ, керівники управлінь освіти, викладачі, вчителі, директори шкіл.

15:00 – 16:30 Презентація «Система поширення інноваційного педагогічного досвіду в освітньому просторі м. Дніпра».

Проводять: Гонтаровська Наталія Борисівна, д.пед.н., керівник Центру інноваційної педагогіки науково-методичного центру управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Доповідачі: Баляй Світлана Борисівна, начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради; Саєнко Олена Володимирівна, в.о. директора Науково-методичного центру управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради; Водоп’ян Наталія Іванівна, заступник директора комунального закладу освіти «Дніпровський ліцей інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара» Дніпровської міської ради; Турчак Тетяна Сергіївна, к.ю.н., заступник директора комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа № 35» Дніпровської міської ради; Курило Вікторія Анатоліївна, заступник директора комунального закладу освіти «Навчально-виховний комплекс № 66 «Гімназія-початкова школа-дошкільний навчальний заклад» Дніпровської міської ради.

Питання, що обговорюватимуться: сучасні підходи до організації системи поширення інноваційного педагогічного досвіду.

Цільова аудиторія: керівники управлінь освіти та навчальних закладів, науковці, вчителі, методисти, студенти.

16:40 – 18:00 Всеукраїнський семінар «Від предметоцентризму до дитиноцентризму: компетентнісний підхід в оновлених навчальних програмах для 5-9 класів ЗНЗ».

Доповідачі: Дубовик Олена Анатоліївна, заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Михайловська Неля Анатоліївна, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти в Новій українській школі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Деревянко Вікторія Василівна, завідувач сектору наукового та навчально-методичного забезпечення змісту суспільної, громадянської та технологічної освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Коломоєць Галина Анатоліївна, науковий співробітник сектору наукового та навчально-методичного забезпечення змісту суспільної, громадянської та технологічної освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Шопулко Марія Никифорівна, завідувач сектору наукового та навчально-методичного забезпечення змісту вивчення іноземних мов ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Забуга Наталія Іванівна, завідувач сектору наукового та навчально-методичного забезпечення змісту природничої та математичної освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Паньков Андрій Вікторович, завідувач сектору забезпечення організаційних заходів щодо здійснення експертизи навчально-методичної літератури ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Питання, що обговорюватимуться: оновлені навчальні програми для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, наскрізні лінії, компетентнісний підхід.

Цільова аудиторія: керівники ЗНЗ, педагоги, батьки.

25 жовтня 2017 року

Конференц-зал № 2 – (Кінолекційний зал)

10:00 – 12:00 Науково-практичний семінар «Проектні технології навчання у професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників».

Проводять: Мірошниченко Катерина Борисівна, заступник директора департаменту професійної освіти, начальник відділу змісту та організації навчального процесу Міністерства освіти і науки України; Радкевич Валентина Олександрівна, д.пед.н., професор, дійсний член НАПН України, директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України; Пятничук Тетяна Володимирівна, к.пед.н., начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «Науково-методичний супровід експериментальної діяльності закладів професійної освіти».

Доповідач: Радкевич Валентина Олександрівна, д.пед.н., професор, дійсний член НАПН України, директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України.

Тема: «Готовність педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів до розроблення та застосування проектних технологій».

Доповідач: Романова Ганна Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор, заступник директора з наукової роботи Інституту професійно-технічної освіти НАПН України.

Тема: «Методичні засади розроблення проектних технологій професійного навчання».

Доповідач: Кулалаєва Наталя Валеріївна, к.х.н., доцент, завідувач лабораторії технологій професійного навчання Інституту професійно-технічної освіти НАПН України.

Тема: «Досвід упровадження проектної технології навчання у ПТНЗ автотранспортного профілю».

Доповідач: Гоменюк Дмитро Васильович, директор Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти НАПН України.

Тема: «Застосування проектних технологій у професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників автотранспортного профілю».

Доповідачі: Волошин Андрій Михайлович, викладач спецдисциплін Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти НАПН України; Дубовий Віталій Миколайович, викладач спецдисциплін Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти НАПН України.

Тема: «Роль проектних технологій у створенні освітньо-розвивального середовища професійно-технічного навчального закладу».

Доповідач: Осипенко Сергій Миколайович, директор ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» Запорізької області.

Тема: «Реформування професійно-технічної освіти – інвестиції в майбутнє (з досвіду роботи Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Кривого Рогу»).

Доповідач: Балакін Володимир Григорович, директор Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Кривого Рогу.

Тема: «Інформаційне забезпечення проектних технологій у професійно-технічному навчальному закладі».

Доповідач: Ткачук Ганна Едуардівна, викладач спецдисциплін ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище».

Тема: «Формування енергоефективної компетентності майбутніх фахівців засобами проектної технології».

Доповідач: Школяр Віктор Павлович, директор Кам’янського професійного ліцею Дніпропетровської області, Чаусова Галина Анатоліївна, заступник директора  Кам’янського професійного ліцею Дніпропетровської області.

Тема: «Використання проектних технологій у процесі підготовки кваліфікованих робітників з професії «Слюсар з ремонту автомобілів».

Доповідач: Короленко Ірина Володимирівна, викладач Вищого професійного училища № 11 м. Вінниці.

Тема: «Вплив міжпредметної інтеграції на якість професійної підготовки кваліфікованих робітників».

Доповідач: Бондаренко Наталія Володимирівна, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області.

Тема: «Методика створення навчальних проектів у ПТНЗ».

Доповідач: Герлянд Тетяна Миколаївна, к.пед.н., с.н.с., старший науковий співробітник лабораторії технологій професійного навчання Інституту професійно-технічної освіти України.

Тема: «Оцінювання результатів проектної навчальної діяльності майбутніх кваліфікованих робітників на засадах компетентнісного підходу».

Доповідач: Шимановський Марк Мусійович, к.пед.н., с.н.с., старший науковий співробітник лабораторії технологій професійного навчання Інституту ПТО НАПН України.

12:10 – 13:40 Презентація «Цифрове перетворення освіти».

Тема: «Онтологічний підхід до створення електронних підручників».

Доповідач: Косик Вікторія Миколаївна, начальник відділу цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «Новітні технології в сучасній освіті».

Доповідач: Щербіна Андрій Анатолійович, керівник служби технічної підтримки ТОВ «Київська Енергетична Агенція».

Тема: «Електронне освітнє середовище як чинник цифрового перетворення освіти».

Доповідач: Карташова Любов Андріївна, генеральний директор ТОВ «Акцент».

Тема: «Комплексна електронна освітня платформа Mozaik та приклади її впровадження за кордоном і в Україні».

Доповідач: Табачин Андрій Мирославович, керівник ТОВ «Едпро».

Тема: «Науково-методичні засади формування єдиного мережецентричного інформаційно-освітнього середовища загальноосвітніх навчальних закладів України».

Доповідач: Стрижак Олександр Євгенійович, д.т.н., заступник директора з наукової роботи Національного центру «Мала академія наук України».

Тема: «Інноваційні методи навчання з використанням електронних освітніх ігрових ресурсів у початковій школі».

Доповідач: Мельник Оксана Миколаївна, старший науковий співробітник відділу цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Цільова аудиторія: керівники навчальних закладів і установ освіти, науково-педагогічні працівники, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

13:50 – 15:50 Всеукраїнський науково-практичний семінар «Основні завдання вчителів початкових класів у формуванні Нової української школи».

Тема: «Технологія «Smart Kids» як чинник підвищення ефективності навчання учнів початкової школи».

Доповідач: Литвинова Світлана Григорівна, д.пед.н., завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

Тема: «Технологія використання цифрових мобільних лабораторій Labdisk у початковій школі».

Доповідач: Косик Вікторія Миколаївна, начальник відділу цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «Модернізація навчального середовища початкової школи на засадах упровадження інноваційних освітніх рішень».

Доповідач: Кохан Олександр Віталійович, директор ТОВ «Видавництво «Розумники».

Тема: «Особливості використання віртуального кабінету вчителя початкової школи».

Доповідач: Даниліна Тетяна Володимирівна, методист ТОВ «Видавництво «Розумники».

Тема: «Становлення та розвиток компетентності учнів за допомогою інтерактивних методів навчання».

Доповідач: Перегуда Наталія Ігорівна, завідувач сектору цифрових технологій в освіті відділу цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «Технологія «Smart Kids» як чинник розвитку сучасного освітнього середовища початкової школи».

Доповідач: Китайцев Олег Миколайович, завідувач сектору електронних освітніх ресурсів відділу цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «Методичні аспекти інтерактивного навчання учнів рідної мови в початковій школі».

Доповідач: Донська Анастасія, вчитель початкових класів Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Чернівецької міської ради.

Тема: «Гейміфікація на уроках математики як чинник формування когнітивних здібностей учнів початкової школи».

Доповідач: Воронка Майя, вчитель початкових класів Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Чернівецької міської ради.

Тема: «Формування предметних компетентностей учнів початкових класів на засадах використання технології «Smart Kids».

Доповідач: Василяка Тетяна Федорівна, вчитель початкових класів спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови № 269 м. Києва.

Тема: «Активізація навчальної діяльності учнів початкової школи з використанням технології «Smart Kids».

Доповідач: Дроздовська Вікторія Володимирівна, вчитель початкових класів спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови № 269 м. Києва.

Тема: «Інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі акмеологічного навчального закладу (модель SAMR)».

Доповідач: Проценко Галина Олександрівна, к.пед.н., заступник директора з питань ІКТ Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка.

Питання, що обговорюватимуться: презентація Всеукраїнського проекту «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids)» на 2017-2022 роки, етапи впровадження технології «Розумники» (Smart Kids) в початковій школі, розкриття проблем сучасної початкової освіти та шляхи їх вирішення, основні напрямки реалізації Концепції Нової української школи на засадах використання електронних освітніх ресурсів, презентація досвіду вчителів із використання електронних освітніх ресурсів, організаційно-методичні особливості використання планшетів під час навчання учнів, перспективи впровадження ІК-технологій у початковій школі.

Цільова аудиторія: керівники навчальних закладів і установ освіти, наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, координатори та учасники Всеукраїнського проекту «Технологія навчання учнів початкової школи «Розумники» (Smart Kids)», інші зацікавлені особи, які працюють у сфері освіти.

16:00 – 18:00 Круглий стіл «Ігрові та симуляційні технології формування ключових компетенцій майбутніх фахівців у сучасному освітньому просторі України».

Модератор: Косик Вікторія Миколаївна, начальник відділу цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «Навчальний стимулятор як вид електронного освітнього ресурсу».

Доповідач: Косик Вікторія Миколаївна, начальник відділу цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «10 років створення, апробації та впровадження вітчизняної повномасштабної бізнес-симуляції ViAL+: здобутки, виклики та перспективи».

Доповідач: Грищенко Олександр Володимирович, віце-президент ТОВ «Компанія Інтелектуальних технологій», генеральний директор ТОВ «Пірена», співавтор бізнес-симуляції ViAL+.

Тема: «Формування компетенції ініціативності та підприємливості в змагальному форматі: досвід щорічного Всеукраїнського бізнес-турніру «Стратегія фірми».

Доповідач: Паздрій Віталій Ярославович, генеральний директор ТОВ «Компанія Інтелектуальних технологій», к.е.н., доцент кафедри стратегії підприємств ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».

Тема: «Досвід використання симуляції Sigam у навчальному процесі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана».

Доповідач: Банщиков Петро Гаврилович, к.е.н., професор кафедри стратегії підприємств ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».

Тема: «Інновації в діяльності професійно-технічного навчального закладу з розробки та застосування інформаційних технологій у навчально-виробничому процесі».

Доповідач: Міськова Маргарита Георгіївна, заступник директора з методичної роботи ДПТНЗ «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту».

Тема: «Здобутки, виклики і перспективи створення центрів підприємницької освіти на прикладі Чутівського бізнес-центру».

Доповідачі: Чернобай Надія Володимирівна, директор Чутівського бізнес-центру, вчитель економіки Петрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вчитель-методист, відмінник освіти України; Шкоденко Лариса Анатоліївна, методист з географії та економіки відділу природничо-математичних дисциплін Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Тема: «Формування в учнів компетенції ініціативності та підприємливості Нової української школи з використанням бізнес-симуляції ViAL+».

Доповідачі: Костенко Лариса Анатоліївна, начальник управління освіти Кіровоградської міської ради; Задорожній Олександр Володимирович, вчитель економіки комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів № 16 – дитячий юнацький центр «Лідер» Кіровоградської міської ради»; Пустовойт Станіслав Сергійович, заступник директора, вчитель економіки комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання ліцей–школа–дошкільний навчальний заклад «Вікторія – П» Кіровоградської міської ради.

Тема:  «Застосування сучасних освітніх технологій на заняттях із військової підготовки навчально-виховного об’єднання № 16 м. Кропивницького».

Доповідач: Савенком Сергій Іванович, вчитель з військової підготовки комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів № 16 – дитячий юнацький центр «Лідер» Кіровоградської міської ради».

Тема: «Розвиток компетенції ініціативності та підприємливості педагогів у ході реалізації всеукраїнської дослідно-експериментальної роботи».

Доповідач: Куриш Наталія Костянтинівна, завідувач науково методичного центру менеджменту та координації діяльності РМК/ММК Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

Тема: «Симуляційне навчання як новітня технологія в економічній освіті».

Доповідач: Тропіна Ірина Вікторівна, завідувач сектору розвитку інформаційно-цифрової компетентності відділу цифрової освіти та ІКТ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Тема: «Презентація онлайн-платформи з ментальної арифметики».

Доповідач: Мужановська Марина Мечіславівна, співавтор методики швидкої усної лічби для дітей від 5 до 14 років, організатор Національних олімпіад з ментальної арифметики в Україні, засновник мережі центрів і голова громадської організації UPGRAIDE EDUCATION.

Тема: «Моделювання здоров’язбережувального середовища в умовах експериментального навчального закладу як складова інноваційного розвитку Нової української школи».

Доповідач: Духовний Лев Фішелевич, викладач-методист вищої категорії експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня – середня загальноосвітня школа № 201 Дніпровського району м. Києва, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, суддя I міжнародної категорії з пауерліфтингу, кавалер ордена «За заслуги» – III ступеня.

Цільова аудиторія: керівники навчальних закладів і установ освіти, науково-педагогічні працівники, координатори та учасники проекту.

 25 жовтня 2017 року

Конференц-зал № 3 – (Аудиторія 217-а)

10:00 – 10:50 Дискусійна панель «Змістові складові профорієнтаційної роботи з фізики».

Доповідачі: Лазаренко Андрій Степанович, к.фіз.-мат.н., доцент кафедри фізики та методики навчання фізики Бердянського державного педагогічного університету.

Питання, що обговорюватимуться: зміст і форми профорієнтаційної роботи з учнями шкіл; фактори впливу на вибір професії.

Цільова аудиторія: вчителі шкіл, викладачі ВНЗ, працівники органів управління освітою.

11:00 – 11:50 Відкрита педагогічна студія «STEM-підхід у підвищенні кваліфікації педагогічних працівників».

Доповідачі: Шуляр Василь Іванович, д.пед.н., доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор  Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений учитель України; Патрикеєва Олена Олександрівна, к.пед.н., завідувач відділом STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Василашко Ірина Павлівна, сектор підготовки вчителів STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Клименко Людмила Олександрівна, к.пед.н., доцент, завідувач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений працівник освіти України, модератор студії; Чолак Сергій Іванович, учитель фізики Снігурівської гімназії Снігурівської районної ради Миколаївської області, переможець заключного етапу Всеукраїнського  конкурсу «Учитель року-2009» з номінації «Фізика», учитель-методист, Борецький Костянтин Петрович, вчитель фізики Київської інженерної гімназії, вчитель-методист.

Питання, що обговорюватимуться: філософія Нової української школи та STEM-освіта; веб-стем-школа – одна з форм підвищення кваліфікації педагогів; упровадження засад STEM-освіти в підвищення кваліфікації вчителів природничо-математичних дисциплін; підготовка дитини до життя в технологізованому суспільстві (із досвіду роботи в сільській школі І–ІІ ступенів);

використання задач технічного спрямування у вивченні фізики в школі як засіб STEM-освіти.

Цільова аудиторія: педагогічні, науково-педагогічні працівники закладів післядипломної педагогічної освіти, керівники та вчителі середніх загальноосвітніх навчальних закладів, особи, які зацікавлені в упровадженні STEM-освіти в Україні.

12:00 – 12:40 Експертна дискусія «Неформальна освіта: як вижити в формальних умовах».

Доповідач: Семенов Андрій Іванович, директор приватного закладу «Центр професійної освіти і навчання» м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Питання, що обговорюватимуться: інноваційні моделі розбудови неформальної освіти; проектування навчальних курсів та е-підручників; перспективи та проблеми підвищення кваліфікації викладачів щодо запровадження інноваційних освітніх технологій і методів навчання; коучинг, е-коучинг в освіті; інфографічна підготовка в професійному навчанні; інклюзивна освіта: технології забезпечення доступності; роль професійної мобільності в кар’єрному зростанні майбутнього фахівця; трудова підготовка в закладах освіти.

Цільова аудиторія: керівники та педагогічні працівники закладів професійної освіти.

12:40 – 13:20 Майстер-клас «Ментальний карвінг в стилі коучинг: В яблучко!».

Доповідач: Семенова Наталія Анатоліївна,  викладач приватного закладу «Центр професійної освіти і навчання» м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, золотий призер чемпіонату Світу з кулінарного мистецтва, керівник Школи ментального карвінгу Наталії Семенової.

Питання, що обговорюватимуться: мистецтво карвінгу, ментальність і самоідентифікація у досягненні цілі, інноваційні проекти в освіті, ментальні моделі в сприйнятті світу, нові можливості карвінгу та коучингу.

13:30 – 14:15 Майстер-клас «Інноваційні інструменти навчання курсу «Фінансова грамотність» в умовах реалізації Концепції Нової української школи».

Доповідачі: Вітенко Ігор Михайлович, к.г.н., заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти; Криховець-Хом’як Лілія Ярославівна, методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти; Чарторинська Любов Іванівна, учитель початкових класів  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1  м. Зборова Тернопільської області.

Питання, що обговорюватимуться: із досвіду впровадження курсу «Фінансова грамотність» у навчально-виховний процес загальноосвітніх закладів Тернопільської області; методика використання інноваційних інструментів навчання курсу «Фінансова грамотність» при підготовці  педагогічних кадрів: практичні аспекти; філософія та практика техніки win-win як основа успіху педагогіки партнерства.

Цільова аудиторія: науково-педагогічні працівники з інноваційної діяльності та впровадження курсу «Фінансова грамотність», методисти та педагоги навчальних закладів усіх типів.

14:20 – 15:10 Презентація «Від учасника Малої академії наук до науковця високого рангу».

Доповідач: Тищенко Тетяна Миколаївна, к.філол.н., професор кафедри української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Зелінська Оксана Юріївна, д.філол.н., професор кафедри української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Совгіра Світлана Василівна, д.пед.н., професор, завідувач кафедри хімії, екології та методики їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Сокирська Владилена Володимирівна, професор, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Мазурик Анастасія, студентка ІІІ курсу факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Питання, що обговорюватимуться: регіональний центр МАН як форма інноваційної діяльності Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; участь у МАН як запорука успішного навчання у ВНЗ; наукова робота з української мови у формуванні національно свідомої високоінтелектуальної особистості; природознавчі дослідження в системі МАН.

Цільова аудиторія: вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, викладачі вищих навчальних закладів, учні та учасники Малої академії наук.

15:20 – 16:10 Круглий стіл «Досвід співпраці Дніпровського регіонального центру інформатизації освіти та компанії Майкрософт Україна з упровадження хмарних сервісів у навчальний процес закладів освіти».

Доповідачі: Григор’єв Сергій Борисович, директор КЗО «Дніпровський ліцей інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара» Дніпровської міської ради, доцент ДНУ імені Олеся Гончара; Малоіван Ірина Євгеніївна, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗО «Дніпровський ліцей інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара» Дніпровської міської ради; Сотніченко Олена Віталіївна, вчитель математики КЗО «Дніпровський ліцей інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара» Дніпровської міської ради; Зонтов Володимир Олександрович, вчитель математики КЗО «Дніпровський ліцей інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара» Дніпровської міської ради; представник Майкрософт Україна.

Питання, що обговорюватимуться: впровадження хмарних сервісів Office 365 в роботу навчальних закладів.

Цільова аудиторія: зацікавлені педагогічні працівники.

16:20 – 17:00 Cемінар «Досвід оптимізації практичної підготовки студентів медичного  університету через навчально-практичні центри».

Доповідачі: Ерстенюк Ганна Михайлівна, д.біол.н., професор, перший проректор ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет»; Кобець Сергій Федорович, к.мед.н., доцент, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет»; Мізюк Михайло Іванович, професор, завідуючий кафедрою гігієни та екології ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет»; Іванців Микола Олексійович, начальник навчального відділу ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет»; Сенчій Василь Михайлович, доцент, начальник  інформаційно-аналітичного відділу ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет».

17:10 – 18:00 Круглий стіл «Формування інноваційного освітнього середовища в регіоні на основі компетентнісного підходу в умовах реалізації Концепції Нової української школи».

Доповідачі: Покроєва Любов Денисівна, к.пед.н., доцент, заслужений працівник освіти України, ректор КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»; Вольянська Світлана Євгенівна, к.пед.н., проректор КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти; Большукіна Аліна Вячеславівна, к.пед.н., завідувач Центру організаційно-методичної роботи з керівними кадрами КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»; Ротфорт Діана Вікторівна, к.пед.н., методист Центру громадянського виховання КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»; Гезей Ольга Михайлівна, старший викладач кафедри методики дошкільної та початкової освіти  КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»; Капустін Ігор Вячеславович, завідувач Центру моніторингу якості освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

25 жовтня 2017 року

Конференц-зал № 4 – (Бібліотека – 1 поверх)

10:00 – 10:50 Інтелектуальна гра з інформатики для студентів І-ІІ курсів «Запровадження інноваційних технологій під час «Турніру веселих інформатиків».

Доповідачі: Ткаченко Ірина Петрівна, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості»; Тренба Оксана Володимирівна, спеціаліст вищої категорії, старший викладач ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості».

Питання, що обговорюватимуться: застосування інноваційних технологій під час формування комп’ютерної грамотності студентів. Сценарій гри: І тур – розминка, ІІ тур – лінгвістичний, ІІІ тур – ерудит.

Цільова аудиторія: студенти, викладачі, вчителі, методисти, інші зацікавлені особи.

11:00 – 12:20 Круглий стіл «Підготовка педагога для проектування навчально-виховного процесу в сучасних умовах».

Доповідачі: Пушкарьова Тамара Олексіївна, к.пед.н., професор, начальник відділу проектного управління ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Клясен Наталія Леонідівна, к.пед.н., завідувач сектору відділу проектного управління ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України;

Герман Артем Юрійович, завідувач сектору відділу проектного управління ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Хоменко Володимир Васильович, завідувач сектору відділу проектного управління ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Воронцова Емілія Валеріївна, науковий співробітник сектору відділу проектного управління ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Бурдун Олена Вікторівна, методист вищої категорії сектору відділу проектного управління ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Свердлова Олександра, менеджер проектів громадської організації «Соціальна дія».

Питання, що обговорюватимуться: теорія та практика інноваційного проектування в загальній середній освіті на засадах інтегративно-діяльнісної технології; проектування моделей підготовки педагогічних кадрів до інноваційної та проектної діяльності; адаптивна хмаро орієнтована система навчання; проектна культура педагога; психологічна готовність до підвищення кваліфікації та набуття нових компетентностей; уникнення дискримінації під час проектування навчально-виховного процесу.

Цільова аудиторія: науково-педагогічні, педагогічні працівники, фахівці органів управління освіти, територіальних громад, методисти, громадські освітні організації.

12:30 – 13:20 Круглий стіл «Психосоціальна підтримка дітей і дорослих в регіоні: реалії та перспективи».

Доповідачі: Бурцева Юлія Олександрівна, к.пед.н., проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Заріцький Олексій Олексійович, завідувач відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості, старший викладач Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;  Капінус Наталія Олександрівна, завідувач відділу початкової освіти, старший викладач Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Кладієва Ганна Анатоліївна в.о. директора комунального закладу «Донецький обласний навчально-методичний центр психологічної служби системи освіти»; Ромашка Олена Олександрівна, методист психологічної служби НМЦ відділу освіти Слов’янської міської ради Донецької області; Соловйова Вікторія Вікторівна, керівник Центру психосоціальної реабілітації Національного університету «Києво-Могилянська Академія» м. Покровська Донецької області.

Питання, що обговорюватимуться: психосоціальна підтримка суб’єктів освітнього простору в контексті піраміди інтервенцій Міжвідомчого постійного комітету (IASC); робота психологічних служб області щодо психосоціальної підтримки учасників навчально-виховного процесу; активізація ресурсного потенціалу сім’ї у подоланні наслідків кризових життєвих ситуацій; роль і місце центрів психосоціальної адаптації в системі психологічної служби міста/району.

Цільова аудиторія: науковці, практичні психологи, соціальні педагоги, громадськість.

13:30 – 14:20 Презентація «Міжнародне військове співробітництво та використання сучасних інформаційних технологій в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного».

Доповідач: Слюсаренко Андрій Віталійович, полковник, к.і.н., заступник начальника з наукової роботи Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Цільова аудиторія: учасники та відвідувачі виставки.

14:30 – 15:10 Презентація «Упровадження ІКТ в освітній процес на прикладі інтерактивного курсу з математики Вчи.ком.юа».

Доповідач: Тесунова Вікторія Вадимівна, керівник відділу з провадження «Вчи.ком.юа» в освітні установи.

Питання, що обговорюватимуться: інтерактивні технології в навчальному процесі; переваги впровадження інтерактиву в навчальний процес; що таке Вчи.юа, переваги для учня, вчителя, батьків і системи освіти в цілому.

Цільова аудиторія: методисти, вчителі, батьки, очільники ДНЗ і ПНЗ.

15:20 – 16:00 Майстер-клас «Молодь у встановленні миру та запобіганні конфліктам».

Доповідачі: Удалова Олена Адамівна, к.пед.н., с.н.с. відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Колос Лариса Євгенівна, голова правління ГО «Міжнародна Школа Рівних Можливостей»; Конченкова Ірина Євгенівна, виконавчий директор ГО «Міжнародна Школа Рівних Можливостей»; Буянова Галина Володимирівна, завідувач сектору з галузей гуманітарної та педагогічної освіти відділу  модернізації вищої освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Мусієнко Оксана Михайлівна, методист вищої категорії відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України.

Питання, що обговорюватимуться: реалізація Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 р. Миротворча діяльність молоді, організація роботи волонтерів щодо соціальної, психологічної підтримки постраждалих дітей та молоді від конфліктів і насильства.

Цільова аудиторія: науковці, педагогічні працівники, студенти.

16:10– 17:00 Семінар «Превентивна спрямованість виховної роботи – складова процесу соціалізації учнівської та студентської молоді».

Доповідачі: Калмикова Лариса Олександрівна, д.психол.н., завідувач кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, професор кафедри дошкільної педагогіки і психології державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», академік Міжнародної академії наук педагогічної освіти; Корецька Леся Володимирівна, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Ївженко Юрій Васильович, науковий співробітник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Сухова Галина Леонідівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, старший викладач Торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету; Бібик Юлія Володимирівна, психолог Політехнічного технікуму Конотопського інституту Сумського державного університету.

Питання, що обговорюватимуться: реалізація рекомендацій парламентських слухань про становище молоді в Україні на тему «Ціннісні орієнтації сучасної української молоді» щодо формування у молоді моральних цінностей, соціальної активності та громадянської відповідальності, утвердження здорового способу життя.

25 жовтня 2017 року

Майстер-клас на стенді товариства з обмеженою відповідальністю «АВ-ПРО»

(1-й поверх, стенд № 42)

12:30–13:30 Тема: «Особливості використання інтерактивних засобів навчання на сучасному уроці».

Проводить: Бурангулов Владислав Рафісович, сертифікований тренер-методист ТОВ «АВ-ПРО».

Питання, що обговорюватимуться: як працювати з сучасними технічними засобами навчання; як ефективно користуватися програмним забезпеченням; як інтегрувати навчальні матеріали з медіатеки вчителя в інтерактивний урок; де знайти найкращі ресурси з готовими електронними уроками.

25 жовтня 2017 року

 Презентація на стенді Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець»

(2-й поверх, стенд № 2)

12:00–13:00 Презентація «30 років назустріч дітям».

Проводять: педагогічні працівники Народного художнього колективу «Спортивно-танцювальний ансамбль «Пульс».

26 жовтня 2017 року

Конференц – зал № 1 – (ЮН-ПРЕС – Медіа-зал)

10:00 – 12:00 Круглий стіл «Реалізація діяльнісного підходу в контексті формування життєвої компетентності особистості дошкільника».

Доповідачі: Піроженко Тамара Олександрівна, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України; Хартман Олена Юріївна, провідний науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України; Рогозянський Олексій Сергійович, директор ТОВ «Українська академія дитинства»; Гавриш Наталія Василівна, д.пед.н., професор, провідний науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання НАПН України; Носачова Тетяна Петрівна, методист вищої категорії відділу наукового і навчально-методичного забезпечення змісту дошкільної та початкової освіти в Новій українській школі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Нікішина Галина Олександрівна, вихователь-методист ПП «Спеціалізована школа «Тріумф»; Орлова Ольга Анатоліївна, методист з дошкільної освіти, доцент кафедри Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Питання, що обговорюватимуться: наукове, програмно-методичне та дидактичне забезпечення діяльнісного підходу в контексті формування життєвої компетентності особистості дошкільника; практична реалізація діяльнісного підходу в організації освітньої роботи в дошкільному навчальному закладі (результати, питання, потреби); готовність дошкільних навчальних закладів до впровадження діяльнісного підходу в практику роботи з дітьми.

Цільова аудиторія: методисти ОІППО, районних, міських управлінь/ департаментів/відділів освіти, керівники і методисти дошкільних навчальних закладів, викладачі ВНЗ.

12:10 – 13:10 Семінар «Формування інформаційно-освітнього середовища навчання старшокласників на основі технологій електронних соціальних мереж».

Тема: «Корпоративні соціальні мережі для ЗНЗ».

Доповідач: Литвинова Світлана Григорівна, д.пед.н., с.н.с., завідуюча відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання  НАПН України.

Тема: «Про результати дослідження використання електронних соціальних мереж у навчанні учнів».

Доповідач: Пінчук Ольга Павлівна, к.пед.н., с.н.с., провідний науковий співробітник відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

Тема: «Формування медіакультури: проблема інтернет-мовлення старшокласників».

Доповідач: Коневщинська Ольга Еммануїлівна, к.пед.н., с.н.с., провідний науковий співробітник відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

Тема: «Засоби профорієнтації учнів у мережі».

Доповідач: Богачков Юрій Миколайович,  к.пед.н., с.н.с., старший науковий співробітник відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

Тема: «Безпека і відповідальність в Інтернеті».

Доповідач: Дементієвська Ніна Петрівна, науковий співробітник відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

 26 жовтня 2017 року

Конференц-зал № 3 – (Аудиторія 217-а)

10:00 – 10:45 Конференція «Довготривалий проект «Я – європеєць» як шлях реалізації змісту сучасної шкільної освіти для європейського виміру України».

Доповідачі: Сивохоп Валентина Іванівна, методист кабінету координаційно-методичної діяльності Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти; Різак Тетяна Михайлівна, директор спеціалізованого навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад» з поглибленим вивченням англійської мови «Пролісок» Ужгородської міської ради Закарпатської області; Васильєва Ірина Миколаївна, заступник директора спеціалізованого навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад» з поглибленим вивченням англійської мови «Пролісок» Ужгородської міської ради Закарпатської області; Єрмолаєва Ірина Анатоліївна, педагог спеціалізованого навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад» з поглибленим вивченням англійської мови «Пролісок» Ужгородської міської ради Закарпатської області; Керечанин Міла Володимирівна, педагог спеціалізованого навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад» з поглибленим вивченням англійської мови «Пролісок» Ужгородської міської ради Закарпатської області.

11:00 – 11:45 Круглий стіл «Формування інноваційної свідомості у майбутніх педагогів».

Доповідачі: Солодка Анжеліка Костянтинівна, д.пед.н., професор кафедри перекладу Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського; Трифонова Олена Сергіївна, д.пед.н., професор кафедри дошкільної освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського; Манькусь Ірина Володимирівна, к.пед.н., доцент кафедри фізики Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського; Дінжос Роман Володимирович, к.фіз.-мат.н., доцент кафедри фізики Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Питання, що обговорюватимуться: європейський виклик: формування готовності студентів ВНЗ до кроскультурної взаємодії; cтановлення мовленнєвотворчої особистості майбутніх вихователів в умовах Нової української школи; інноватика в STEM-освіті: від прийому до системи.

Цільова аудиторія: викладачі, молоді науковці, аспіранти, магістранти, вчителі, абітурієнти.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *